statystyki

Połowa województw bez wojewodów

autor: Katarzyna Nocuń13.11.2019, 07:53; Aktualizacja: 13.11.2019, 07:53
Ośmioro byłych wojewodów złożyło wczoraj ślubowania poselskie. Dzień przed pierwszym posiedzeniem Sejmu IX kadencji odwołał ich z funkcji premier Mateusz Morawiecki.

Ośmioro byłych wojewodów złożyło wczoraj ślubowania poselskie. Dzień przed pierwszym posiedzeniem Sejmu IX kadencji odwołał ich z funkcji premier Mateusz Morawiecki.źródło: ShutterStock

Ośmioro byłych wojewodów złożyło wczoraj ślubowania poselskie. Dzień przed pierwszym posiedzeniem Sejmu IX kadencji odwołał ich z funkcji premier Mateusz Morawiecki.

Mandaty w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyło także dwóch wicewojewodów – oni również z dniem 11 listopada zostali odwołani przez szefa rządu.

Przetasowania personalne czekają urzędy w połowie województw. Na Podkarpaciu w związku z wyborem na posłankę Ewy Leniart (PiS), w Świętokrzyskiem, gdzie do Sejmu odeszła Agata Wojtyszek (PiS), na Dolnym Śląsku w związku z wyborem Pawła Hreniaka (PiS), w Wielkopolsce – po odejściu Zbigniewa Hoffmanna (PiS), na Mazowszu, skąd odszedł Zdzisław Sipiera (PiS), w Lubuskiem – w związku z wyborem Władysława Dajczaka (PiS), na Lubelszczyźnie – do parlamentu poszedł Przemysław Czarnek (PiS) i w Łódzkiem – w poselskich ławach zasiadł Zbigniew Rau (również startował z list PiS). Wybrani do parlamentu wicewojewodowie to Violetta Porowska (woj. opolskie) oraz Bartłomiej Dorywalski (woj. świętokrzyskie).


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane