Żółciak: Samorząd nie istnieje. Przynajmniej w programie PiS [OPINIA]

autor: Tomasz Żółciak18.09.2019, 07:33; Aktualizacja: 18.09.2019, 08:25
Tomasz Żółciak

Tomasz Żółciakźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Rządząca partia albo nie ma pomysłu na dalsze funkcjonowanie samorządu terytorialnego, albo tylko udaje – to wniosek z lektury ponad 200-stronicowego programu Prawa i Sprawiedliwości.

W przyszłym roku obchodzić będziemy 30-lecie pierwszych wyborów lokalnych i uchwalenia ustawy o samorządzie gminnym. Według wielu ekspertów, ale i polityków dotychczasowy model funkcjonowania się zużył i wymaga głębokich zmian. Ujawniają się kolejne słabości związane z zakresem kompetencji gmin i powiatów, zaburzeniem relacji na linii burmistrz – rada czy wreszcie stanem finansów samorządowych. Wydawać by się mogło, że przyszła kadencja parlamentu to niezła okazja do rozpoczęcia reformy.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • samorządy do redukcji(2019-09-22 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    Samorządy to rozpolitykowane sejmiki, które zapomniały że ich głównym zadaniem jest utrzymanie porządku w mieście, a nie naprawianie galaktyki. Polska stała się krajem rad. Semy, sejmiki, rokosze, koterie. wieś - sejmik, dzielnica - sejmik, gmina - sejmik, Powiat - sejmik, Województwo - sejmik. Co z tego radzenia mamy - tylko kolesiostwo i nepotyzm. Te same gęby ciągle przy żłobie, a ku lepszemu nie idzie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane