statystyki

Kierownik ośrodka nie może byś szefem „Seniora+”

autor: Michalina Topolewska31.07.2019, 20:00
Ponadto MRPiPS informuje, że w wspomnianych placówkach nie jest możliwe wprowadzenie przerwy wakacyjnej, bo w myśl zasad programu powinny one zapewniać co najmniej ośmiogodzinną ofertę usług w dniach od poniedziałku do piątku.

Ponadto MRPiPS informuje, że w wspomnianych placówkach nie jest możliwe wprowadzenie przerwy wakacyjnej, bo w myśl zasad programu powinny one zapewniać co najmniej ośmiogodzinną ofertę usług w dniach od poniedziałku do piątku.źródło: ShutterStock

Wprawdzie dzienny dom pobytu lub klub „Senior+” może być połączony z ośrodkiem pomocy społecznej (OPS), ale obydwie jednostki muszą mieć odrębnych szefów.

Tak wynika ze stanowiska Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jakie otrzymał Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Domy oraz kluby „Senior+” są placówkami przeznaczonymi dla osób starszych, na których powstanie oraz bieżące utrzymanie samorządy otrzymują dofinansowanie z budżetu państwa (w ramach programu prowadzonego przez resort rodziny). Jednocześnie zgodnie z art. 111a ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1508.) gmina może połączyć OPS z ośrodkiem wsparcia, a do takich właśnie należy jednostka „Senior+”. Przy takim rozwiązaniu taka placówka działa w strukturze OPS. Samorządy zastanawiały się, czy przy skorzystaniu z tej możliwości kierownik OPS może też stać na czele placówki dla seniorów. Jednak jak poinformował MRPiPS obydwie instytucje muszą mieć oddzielnych kierowników.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane