statystyki

Kierownik ośrodka nie może byś szefem „Seniora+”

autor: Michalina Topolewska31.07.2019, 20:00
Ponadto MRPiPS informuje, że w wspomnianych placówkach nie jest możliwe wprowadzenie przerwy wakacyjnej, bo w myśl zasad programu powinny one zapewniać co najmniej ośmiogodzinną ofertę usług w dniach od poniedziałku do piątku.

Ponadto MRPiPS informuje, że w wspomnianych placówkach nie jest możliwe wprowadzenie przerwy wakacyjnej, bo w myśl zasad programu powinny one zapewniać co najmniej ośmiogodzinną ofertę usług w dniach od poniedziałku do piątku.źródło: ShutterStock

Wprawdzie dzienny dom pobytu lub klub „Senior+” może być połączony z ośrodkiem pomocy społecznej (OPS), ale obydwie jednostki muszą mieć odrębnych szefów.

Tak wynika ze stanowiska Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jakie otrzymał Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Domy oraz kluby „Senior+” są placówkami przeznaczonymi dla osób starszych, na których powstanie oraz bieżące utrzymanie samorządy otrzymują dofinansowanie z budżetu państwa (w ramach programu prowadzonego przez resort rodziny). Jednocześnie zgodnie z art. 111a ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1508.) gmina może połączyć OPS z ośrodkiem wsparcia, a do takich właśnie należy jednostka „Senior+”. Przy takim rozwiązaniu taka placówka działa w strukturze OPS. Samorządy zastanawiały się, czy przy skorzystaniu z tej możliwości kierownik OPS może też stać na czele placówki dla seniorów. Jednak jak poinformował MRPiPS obydwie instytucje muszą mieć oddzielnych kierowników.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane