statystyki

Ożóg: Jeśli chcemy dobrze zrobić inwentaryzację źródeł ciepła, to konieczna jest wizyta na miejscu

autor: Tomasz Żółciak29.03.2019, 20:00
Tomasz Ożóg, wiceburmistrz Skawiny

Tomasz Ożóg, wiceburmistrz Skawinyźródło: DGP

- Dobrowolna ankietyzacja, przynajmniej w gminie Skawina, jest skuteczna w granicach dwudziestu kilku procent - mówi w wywiadzie dla DGP Tomasz Ożóg, wiceburmistrz Skawiny.

Jakie są główne wnioski z przeprowadzonego pilotażu projektu ZONE?

Po pierwsze, potwierdziło się to, co właściwie wiedzieliśmy od dawna, że dobrowolna ankietyzacja, przynajmniej w gminie Skawina, jest skuteczna w granicach dwudziestu kilku procent. Wydawało się nam, że jeśli zachęcimy mieszkańców jakimś drobnym upominkiem, np. zniżką do kawiarni czy na basen, wynik będzie lepszy. Jednak poziom aktywności okazał się podobny, jak w przypadku innych tego typu ankiet. Zbliżone działania podejmowaliśmy w 2015 r. i też zwrot ankiet wynosił ok. 20 proc. Po drugie, ludzie są wciąż mocno przywiązani do form papierowych. Na 21 marca do 14.00 mieliśmy zebranych łącznie ok. 750 ankiet, z czego wypełnionych drogą internetową tylko 178. Reszta to ankiety wypełnione na papierze. A spośród tych papierowych ponad 40 proc. stanowią zeskanowane i przesłane do nas na e-maila.

Formuła dobrowolnego wypełniania ankiet chyba się nie sprawdza?

Jeśli chcemy dokonać pełnej inwentaryzacji, to widzę tu dwie możliwe drogi. Pierwsza to wprowadzenie formy przymusu dla mieszkańców, na podobnej zasadzie jak dziś musimy zarejestrować samochód. Druga droga, która wydaje bardziej możliwa do szybkiego wprowadzenia, to po prostu wizyta specjalisty w każdym domu.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane