statystyki

Resort zdrowia przygotowuje nowelizację przepisów. Będą zmiany w ustawie o uzdrowiskach

autor: Agata Szczepańska20.03.2019, 08:56; Aktualizacja: 20.03.2019, 08:56
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom władz gmin uzdrowiskowych, resort zdrowia przygotowuje nowelizację przepisów, m.in. pod kątem modyfikacji definicji zakładu przemysłowego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom władz gmin uzdrowiskowych, resort zdrowia przygotowuje nowelizację przepisów, m.in. pod kątem modyfikacji definicji zakładu przemysłowego.źródło: ShutterStock

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom władz gmin uzdrowiskowych, resort zdrowia przygotowuje nowelizację przepisów, m.in. pod kątem modyfikacji definicji zakładu przemysłowego. Samorządy skarżą się bowiem, że gwałtownie rośnie liczba spraw, w których odmawia się wydania zgody na inwestycje na tego typu terenach.

Problem ten został ostatnio poruszony w interpelacjach poselskich. Do ministra zdrowia zwrócili się Marzena Okła-Drewnowicz (PO) i Jacek Falfus (PiS). Oboje wskazywali, że gminy uzdrowiskowe mają problemy z pozwoleniami dla inwestycji, których rezultatem jest budowa przedsięwzięcia mieszczącego się w definicji zakładu przemysłowego, zawartej w art. 2 ust. 13 ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1056).

Coraz więcej jest też przypadków braku uzgodnienia przez ministra zdrowia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ze względu na ujmowanie w tych dokumentach obszarów przeznaczonych na realizację inwestycji, mieszczących się w ustawowej definicji zakładu przemysłowego.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane