Coraz trudniejsza sytuacja w domach pomocy. Pracownicy domagają się lepszych warunków pracy

autor: Michalina Topolewska11.02.2019, 17:00
Zdaniem stowarzyszenia konieczne jest podjęcie działań, które będą służyć poprawie trudnej sytuacji DPS. W związku z tym proponuje wdrożenie czterech rozwiązań, mogących w tym pomóc.

Zdaniem stowarzyszenia konieczne jest podjęcie działań, które będą służyć poprawie trudnej sytuacji DPS. W związku z tym proponuje wdrożenie czterech rozwiązań, mogących w tym pomóc.źródło: ShutterStock

Wprowadzenie specjalnego dodatku dla osób, które pracują bezpośrednio z seniorami oraz refundowanie kosztów zatrudnienia pielęgniarek ze środków NFZ. Takie postulaty znalazły się w petycji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Organizatorów i Menadżerów Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia (OSOiMPSiOZ) skierowanej do resortu rodziny.

– Ze względu na niski poziom płac, zwłaszcza w domach znajdujących się w małych miejscowościach, nie jesteśmy atrakcyjnym miejscem dla potencjalnych pracowników. Stąd codziennością wielu placówek są częste i masowe odejścia z pracy oraz wakaty, które utrzymują się kilka miesięcy – mówi Krystyna Berdyńska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej (DPS) w Bornym Sulinowie i przewodnicząca regionu zachodniopomorskiego OSOiMPSiOZ.

Zdaniem stowarzyszenia konieczne jest podjęcie działań, które będą służyć poprawie trudnej sytuacji DPS. W związku z tym proponuje wdrożenie czterech rozwiązań, mogących w tym pomóc.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane