statystyki

Będzie lex Zdanowska, ale prezydent Łodzi zostanie na stanowisku

autor: Tomasz Żółciak24.01.2019, 07:14; Aktualizacja: 24.01.2019, 07:47
Donald Tusk i Hanna Zdanowska

Donald Tusk i Hanna Zdanowskaźródło: PAP
autor zdjęcia: Grzegorz Michałowski

Partia rządząca łata przepisy w kodeksie wyborczym, by nie dopuścić do powtórki sytuacji, w której osoba skazana prawomocnym wyrokiem obejmuje urząd.

Dzień po naszym artykule, w którym pisaliśmy, że mijają dwa miesiące odkąd prezydent Łodzi objęła urząd i że politycy PiS najwyraźniej zrezygnowali z chęci pozbawienia jej mandatu, do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji kodeksu wyborczego. Ma on charakter techniczny – eliminuje pewne problemy natury organizacyjnej, które ujawniły się podczas tych wyborów samorządowych.

W projekcie znalazł się też przepis, który ewidentnie związany jest ze sprawą prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Gwarantuje on, że prawa wybieralności na urząd wójta, burmistrza czy prezydenta miasta nie będzie miała osoba „skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe”.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane