statystyki

Nie można ograniczać nadzoru nad żłobkami

20.11.2018, 07:40; Aktualizacja: 20.11.2018, 07:47
Wojewoda w uzasadnieniu swojej decyzji podkreśla, że modyfikacja przez przepisy uchwały regulacji ustawowych może prowadzić do odmiennej lub nawet sprzecznej z intencjami ustawodawcy ich interpretacji.

Wojewoda w uzasadnieniu swojej decyzji podkreśla, że modyfikacja przez przepisy uchwały regulacji ustawowych może prowadzić do odmiennej lub nawet sprzecznej z intencjami ustawodawcy ich interpretacji.źródło: ShutterStock

Samorząd może przeprowadzić kontrolę doraźną w placówce dla maluchów poza przyjętym planem nadzoru nie tylko w przypadku uzyskania informacji o nieprawidłowościach związanych z jej funkcjonowaniem.

Błędy wytknął radzie miasta Puchaczów wojewoda lubelski, który stwierdził nieważność jednego z zapisów umieszczonych w uchwale z 27 września 2018 r. dotyczącej sprawowania nadzoru nad żłobkami, klubami dziecięcymi oraz dziennymi opiekunami. Została ona podjęta na podstawie art. 55 ust. 1 ustawy z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 603 ze zm.). Zgodnie z nim samorząd sprawuje nadzór nad działającymi na jego terenie placówkami na podstawie planu, stanowiącego element uchwały radnych.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane