statystyki

Nie można ograniczać nadzoru nad żłobkami

20.11.2018, 07:40; Aktualizacja: 20.11.2018, 07:47
Wojewoda w uzasadnieniu swojej decyzji podkreśla, że modyfikacja przez przepisy uchwały regulacji ustawowych może prowadzić do odmiennej lub nawet sprzecznej z intencjami ustawodawcy ich interpretacji.

Wojewoda w uzasadnieniu swojej decyzji podkreśla, że modyfikacja przez przepisy uchwały regulacji ustawowych może prowadzić do odmiennej lub nawet sprzecznej z intencjami ustawodawcy ich interpretacji.źródło: ShutterStock

Samorząd może przeprowadzić kontrolę doraźną w placówce dla maluchów poza przyjętym planem nadzoru nie tylko w przypadku uzyskania informacji o nieprawidłowościach związanych z jej funkcjonowaniem.

Błędy wytknął radzie miasta Puchaczów wojewoda lubelski, który stwierdził nieważność jednego z zapisów umieszczonych w uchwale z 27 września 2018 r. dotyczącej sprawowania nadzoru nad żłobkami, klubami dziecięcymi oraz dziennymi opiekunami. Została ona podjęta na podstawie art. 55 ust. 1 ustawy z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 603 ze zm.). Zgodnie z nim samorząd sprawuje nadzór nad działającymi na jego terenie placówkami na podstawie planu, stanowiącego element uchwały radnych.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane