W Wodach Polskich znów gorąco. Wszystko przez list prezesa

autor: Jakub Pawłowski11.10.2018, 07:00; Aktualizacja: 11.10.2018, 07:22
Związkowcy z nieufnością podchodzą też do zapewnień Przemysława Dacy, który na ostatnim spotkaniu z dyrektorami regionalnych zarządów miał podjąć decyzję o przyznaniu nagród rocznych wszystkim pracownikom instytucji.

Związkowcy z nieufnością podchodzą też do zapewnień Przemysława Dacy, który na ostatnim spotkaniu z dyrektorami regionalnych zarządów miał podjąć decyzję o przyznaniu nagród rocznych wszystkim pracownikom instytucji.źródło: ShutterStock

Dzisiaj związkowców i władze tej instytucji czekają rozmowy w sprawie wynagrodzeń. Szanse na porozumienie są znikome. Pierwszym brakuje cierpliwości. Drugim - pieniędzy.

Atmosfera w ostatnich dniach jest szczególnie napięta. Przed tygodniem prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca wysłał do ponad 5,6 tys. pracowników list, w którym zapowiedział, że – po prawie dwóch latach czekania – mogą oni liczyć na obiecany wzrost wynagrodzeń dopiero w przyszłym roku. Waloryzacja nie będzie możliwa wcześniej m.in. dlatego, że rządowy regulator nie zweryfikował jeszcze wszystkich opłat za usługi wodne. Innymi słowy, nie wie jeszcze, jakich środków się spodziewać w swoim budżecie.

To nie ta informacja wywołała jednak burzę wśród związkowców. Poruszył ich bowiem zupełnie inny fragment, w którym prezes wytknął ich palcem jako współodpowiedzialnych za opóźnienia przy podwyżkach.

Daca wskazał bowiem, że jednym z powodów, dla którego nie może podnieść płac w tym roku, jest to, że związki nie zaakceptowały regulaminu wynagradzania, który ma obowiązywać w całej firmie. „Kwestionowanie przez związki zawodowe regulaminu wygradzania skutkować będzie m.in. koniecznością indywidualnego negocjowania umów z każdym z ponad 5,6 tys. pracowników” – napisał prezes.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane