statystyki

Ostatnia szansa na fundusze na niskoemisyjny transport

autor: Jakub Pawłowski27.09.2018, 07:11; Aktualizacja: 27.09.2018, 07:33
Z tego 15 proc. miałoby zostać przeznaczonych właśnie na rozwój elektromobilności i trafić do samorządów.

Z tego 15 proc. miałoby zostać przeznaczonych właśnie na rozwój elektromobilności i trafić do samorządów.źródło: ShutterStock

 Do jutra samorządy zainteresowane rozwojem elektromobilności mogą składać wnioski o dotacje m.in. na zakup niskoemisyjnych autobusów, a także szkolenia kierowców komunikacji miejskiej. Bezzwrotnego wsparcia w wysokości 19 mln zł udzieli Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pieniądze będą wydatkowane w ramach programu priorytetowego GEPARD.

Ci, którzy nie załapią się na takie dofinansowanie, będą mogli liczyć na niskooprocentowane pożyczki, które podobnie jak dotacje trafią do gmin na projekty infrastrukturalne, takie jak budowa stacji ładowania pojazdów wykorzystywanych w publicznym transporcie zbiorowym. Na ten cel, w formie preferencyjnych pożyczek do rozdysponowania jest w sumie ok. 149 mln zł. W tym przypadku na złożenie wniosku jest jeszcze czas do 17 grudnia.

W obu przypadkach o dofinansowanie mogą ubiegać się samorządy powyżej 100 tys. mieszkańców, a także spółki komunalne, które wykonują zadania gmin związane z transportem zbiorowym.


Pozostało jeszcze 56% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane