Wody Polskie zatamowały podwyżki

autor: Jakub Pawłowski18.09.2018, 07:35; Aktualizacja: 18.09.2018, 08:45
Obecnie 94 spółki komunalne i gminy toczą spór z rządowym regulatorem o stawki.

Obecnie 94 spółki komunalne i gminy toczą spór z rządowym regulatorem o stawki.źródło: ShutterStock

 W zdecydowanej większości gmin w Polsce stawki za wodę i odprowadzanie ścieków pozostaną na tym samym bądź porównywalnym poziomie co obecnie. Ten drugi przypadek odnosi się do kilkuprocentowych wzrostów wynikających z inflacji – informują Wody Polskie.

Wczoraj przedstawiły najnowsze dane dotyczące stawek cen wody w Polsce. Spośród ponad 2,5 tys. wniosków taryfowych, które pracownicy rządowego regulatora analizowali od połowy marca, ponad 2,3 tys. już zatwierdzono i nie przewidziano w nich podwyżek. Są już opublikowane, a to oznacza, że ani gminom, ani spółkom komunalnym nie przysługują już od nich odwołania.

Jak wynika z podsumowania Wód Polskich, rozpiętość cenowa jest bardzo duża w skali kraju. Przykładowo najwyższe stawki za wodę będą obowiązywać w gminie Ślemień (ok. 57 zł na 1 m. sześc. wody), a najtańsza woda poleci po odkręceniu kurka w Sanoku – tam 1 m sześc. kosztować bedzie 1,3 zł. Podobne dysproporcje widać w kosztach odbioru ścieków. Gminie Ostroróg, gdzie stawka jest najwyższa w Polsce (powyżej 51 zł), daleko do gminy Chorzele, gdzie za podobną usługę płaci się 2,20 zł.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Lex(2018-09-18 15:10) Zgłoś naruszenie 20

    57 PLNm3 wody? Do tego drugie tyle za scieki? Co oni z tych ludzi za dziadow robia? Nie dziw, ze wyjezdza kto moze a zostaja ci co sie nie myja. Za rodzine 5 osobowa place w Londynie niecale 500 PLN na rok. Zarabiam to w dwie godziny :) Polska to naprawde dziadoski kraj.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane