statystyki

Wątpliwe podwójne karanie za ten sam czyn

autor: Paulina Szewioła27.08.2018, 20:00
W odniesieniu do dopuszczalności stosowania kar administracyjnych równolegle z sankcjami za przestępstwo lub wykroczenie ważny jest też wynikający z art. 2 konstytucji zakaz podwójnego karania tej samej osoby za ten sam czyn.

W odniesieniu do dopuszczalności stosowania kar administracyjnych równolegle z sankcjami za przestępstwo lub wykroczenie ważny jest też wynikający z art. 2 konstytucji zakaz podwójnego karania tej samej osoby za ten sam czyn.źródło: ShutterStock

Kara grzywny i administracyjna kara pieniężna za wydobywanie kopalin bez koncesji budzi zastrzeżenia rzecznika praw obywatelskich.

Do jego biura wpłynęła skarga od osoby, która w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą przez okres pół roku wydobywała piasek bez wymaganego pozwolenia. W związku z tym przedsiębiorca został ukarany karą grzywny w trybie karnym oraz administracyjną karą pieniężną w wysokości ponad pół miliona złotych, przewidywaną przez ustawę Prawo geologiczne i górnicze. (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 723).


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane