statystyki

Rozstrzygnięcia SKO należy kontrolować

autor: Paulina Szewioła06.06.2018, 07:34; Aktualizacja: 06.06.2018, 08:37
Ze względu na powyższe rozbieżności RPO zdecydował się skierować ten problem do rozstrzygnięcia powiększonemu składowi NSA.

Ze względu na powyższe rozbieżności RPO zdecydował się skierować ten problem do rozstrzygnięcia powiększonemu składowi NSA.źródło: ShutterStock

Czy można zaskarżyć do sądu administracyjnego postanowienie samorządowego kolegium odwoławczego, w którym odmawia przywrócenia terminu na złożenie wniosku o ustalenie wysokości opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego? Zajmie się tym NSA.

Z wnioskiem w tej sprawie wystąpił rzecznik praw obywatelskich. Dostrzegł bowiem, że w orzecznictwie NSA ujawniły się rozbieżności dotyczące tej kwestii.

Według pierwszego stanowiska, postanowienie samorządowego kolegium odwoławczego (SKO) we wspomnianej sprawie nie podlega kontroli sądowoadministracyjnej. W związku z powyższym wniesienie skargi powinno skutkować jej odrzuceniem.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane