statystyki

Niższe pensje jeszcze w tej kadencji samorządów

autor: Artur Radwan17.05.2018, 07:15; Aktualizacja: 17.05.2018, 08:11
Korekta polega na obniżeniu średnio o 20 proc. minimalnego i maksymalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego włodarzy

Korekta polega na obniżeniu średnio o 20 proc. minimalnego i maksymalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego włodarzyźródło: ShutterStock

Od 1 lipca o 20 proc. zmniejszone zostaną uposażenia wójtom, burmistrzom, prezydentom miast, starostom i marszałkom. Takie zmiany przewiduje przyjęta właśnie przez rząd nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów z 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1786 ze zm.).

Jej wejście w życie przewidziane jest na 19 maja 2018 r. Zmiany zostały wprowadzone w trybie ekspresowym. Projekt zmian stawek określony w załączniku nr 1 i 2, bez samego rozporządzenia, trafił do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu w trybie obiegowym 10 maja, z terminem na zgłoszenie uwag do 14 maja, a już dzień później zmiana została przyjęta przez rząd.

– Komisja wspólna rządu i samorządu nie wydała opinii, bo nawet nie mogła się zebrać, aby przedyskutować te zmiany. Nie było żadnych konsultacji ze stroną samorządową. To jest skandal – oburza się Marek Wójcik.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • MM(2018-05-18 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    A kogo to obchodzi, że samorząd nie zdołął się wypowiedzieć?. Jak nam zwykłym podatnikom podnoszą podatki to pyta nas ktoś o opinię i o to czy się już wypowiedzieliśmy w tej sprawie? Nie. To i tutaj nie powinno być równych i równiejszych, tym bardziej, że nie ma obowiązku bycia burmistrzem, wójtem czy prezydentem.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane