statystyki

Niższe pensje jeszcze w tej kadencji samorządów

autor: Artur Radwan17.05.2018, 07:15; Aktualizacja: 17.05.2018, 08:11
Korekta polega na obniżeniu średnio o 20 proc. minimalnego i maksymalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego włodarzy

Korekta polega na obniżeniu średnio o 20 proc. minimalnego i maksymalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego włodarzyźródło: ShutterStock

Od 1 lipca o 20 proc. zmniejszone zostaną uposażenia wójtom, burmistrzom, prezydentom miast, starostom i marszałkom. Takie zmiany przewiduje przyjęta właśnie przez rząd nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów z 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1786 ze zm.).

Jej wejście w życie przewidziane jest na 19 maja 2018 r. Zmiany zostały wprowadzone w trybie ekspresowym. Projekt zmian stawek określony w załączniku nr 1 i 2, bez samego rozporządzenia, trafił do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu w trybie obiegowym 10 maja, z terminem na zgłoszenie uwag do 14 maja, a już dzień później zmiana została przyjęta przez rząd.

– Komisja wspólna rządu i samorządu nie wydała opinii, bo nawet nie mogła się zebrać, aby przedyskutować te zmiany. Nie było żadnych konsultacji ze stroną samorządową. To jest skandal – oburza się Marek Wójcik.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • MM(2018-05-18 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    A kogo to obchodzi, że samorząd nie zdołął się wypowiedzieć?. Jak nam zwykłym podatnikom podnoszą podatki to pyta nas ktoś o opinię i o to czy się już wypowiedzieliśmy w tej sprawie? Nie. To i tutaj nie powinno być równych i równiejszych, tym bardziej, że nie ma obowiązku bycia burmistrzem, wójtem czy prezydentem.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!30 lecie samorządności - Związek Miast PolskichRedakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane