statystyki

Samorządowe metody wyjścia z finansowej zapaści

autor: Tomasz Żółciak22.03.2018, 07:24; Aktualizacja: 22.03.2018, 08:42
Rząd ma ambicję stworzenia regulacji, które ucywilizują sferę finansową w samorządach, np. w zakresie możliwości zaciągania przez nie długów. Ale prace nad nowelizacją ustawy o finansach publicznych chwilowo utknęły w martwym punkcie (projekt ponoć jest gruntownie przerabiany).

Rząd ma ambicję stworzenia regulacji, które ucywilizują sferę finansową w samorządach, np. w zakresie możliwości zaciągania przez nie długów. Ale prace nad nowelizacją ustawy o finansach publicznych chwilowo utknęły w martwym punkcie (projekt ponoć jest gruntownie przerabiany).źródło: ShutterStock

W latach 2012–2017 liczba samorządów zmuszonych w związku z trudną sytuacją do przyjęcia programów naprawczych wzrosła aż sześciokrotnie.

Tak wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli (NIK), do którego dotarł DGP. Kontrolerzy, na prośbę sejmowej komisji finansów publicznych, postanowili przyjrzeć się skali problemów finansowych samorządów oraz efektom podejmowanych przez nie działań, mających na celu poprawę sytuacji.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane