statystyki

Samorządy czekają na pieniądze na strzelnice

autor: Artur Radwan28.12.2017, 07:22; Aktualizacja: 28.12.2017, 07:48
broń, strzelnica, pozwolenie na broń

Nie brakuje jednak głosów, że to szef MON będzie autorytarnie decydował, komu przyznać dotacje.źródło: ShutterStock

Od 1 stycznia samorządy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie zadań związanych z budową, remontami i utrzymaniem strzelnic oraz rozwijaniem sportu strzeleckiego, w szczególności wśród dzieci i młodzieży oraz organizacji paraobronnych.

Wynika to z wykazu dotacji celowych dołączonego do ustawy z 9 listopada 2017 r. o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (Dz.U. poz. 2260). Wciąż jednak brakuje rozporządzenia ministra obrony narodowej w sprawie szczegółowego podziału pieniędzy. Na pytanie DGP, kiedy projekt trafi do konsultacji, MON nie odpowiedział. Jedynym pewnikiem jest to, że samorządy zainteresowane np. budową strzelnicy będę musiały z własnych środków dołożyć do całej inwestycji minimum 20 proc. wkładu finansowego lub rzeczowego. O dotacje będą mogły się ubiegać te jednostki, które koszt budowy obiektu wycenią na 2 mln zł. Zasadą ma być też, że na terenie powiatu powstanie co najmniej jedna strzelnica.

– Nie może być tak, że w jednym samorządzie jest kilka takich obiektów, a w innym żadnego. Mają z nich korzystać zarówno mieszkańcy, jak i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – mówi Michał Jach, przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej.


Pozostało jeszcze 49% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane