statystyki

Dotacja nie musi dotyczyć jednego żłobka

autor: Michalina Topolewska16.11.2017, 20:00
Samorządy miały jednak wątpliwości, czy wspomniana kwota dotyczy utworzenia jednej placówki, czy kilku

Samorządy miały jednak wątpliwości, czy wspomniana kwota dotyczy utworzenia jednej placówki, czy kilkuźródło: ShutterStock

Gmina może starać się o dofinansowanie z modułu 1a programu „Maluch+” na kilka miejsc opieki, jeśli łączna wysokość wsparcia na ich utworzenie nie przekroczy 3 mln zł.

Tak wynika z wyjaśnienia przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) w związku z nowymi zasadami ubiegania się o budżetowe dotacje na zakładanie i utrzymanie placówek dla małych dzieci w 2018 r. Przyszłoroczna edycja konkursu przewiduje, że samorządy składają wnioski o dofinansowanie na utworzenie żłobków, klubów dziecięcych oraz zatrudnianie dziennych opiekunów w ramach dwóch części modułu pierwszego oznaczonych jako: 1a i 1b. Pierwsza z nich jest skierowana do tych gmin, które łącznie spełnią trzy warunki: nie mają na swoim terenie żadnej placówki dla najmłodszych, planują uruchomienie miejsc opieki dla nie więcej niż 20 proc. dzieci w wieku 1–2 lata, a wnioskowana wysokość dofinansowania nie przekracza 3 mln zł (dla pozostałych przeznaczona została część 1b).

Samorządy miały jednak wątpliwości, czy wspomniana kwota dotyczy utworzenia jednej placówki, czy kilku. Resort rodziny informuje, że w module 1a gmina może ubiegać się o dotacje na kilka placówek, jeśli nie przekroczą limitu 3 mln zł. Podaje przy tym przykład gminy, która chce utworzyć żłobek oraz klub dziecięcy i stara się o dofinansowanie w wysokości odpowiednio 2 mln zł i 1 mln zł. Wtedy wypełnia załącznik 1a do ogłoszenia konkursowego (wnioskowana kwota nie jest wyższa niż 3 mln zł). Natomiast gdy gmina zamierza założyć żłobek i klub dziecięcy, ale na pierwszy z nich potrzebuje 3 mln zł dotacji, a na drugi 1 mln zł, to wtedy nie może już skorzystać z części 1a modułu, tylko 1b i tym samym wysłać swoją ofertę na załączniku 1b.


Pozostało 24% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane