statystyki

Nowe standardy lokalowe dla żłobków i klubów dziecięcych

autor: Michalina Topolewska27.12.2017, 07:28; Aktualizacja: 27.12.2017, 08:59
dzieci się bawią

Rozporządzenie doprecyzowuje też przepisy dotyczące powierzchni pomieszczeń żłobka. Nowa treść par. 2 pkt 1 przesądza, że zapewnienie większego niż 16 m2 pomieszczenia, gdy przebywa w nim więcej niż pięcioro dzieci, ma zastosowanie tylko do tych, które są przeznaczone do zbiorowego pobytu maluchówźródło: ShutterStock

W lokalu przeznaczonym na żłobek, który znajduje się w strefie pożarowej oznaczonej jako ZL, będzie mogło przebywać maksymalnie 25 maluchów.

Tak wynika z rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 8 grudnia 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych, jakie musi spełniać lokal, w którym ma być prowadzony żłobek lub klub dziecięcy (Dz.U. poz. 2379). Co do zasady taka placówka powinna znajdować się w budynku lub jego części, który spełnia wymogi ochrony przeciwpożarowej dla kategorii zagrożenia ludzi ZL II, czyli dla osób o ograniczonej zdolności poruszania się.

Jednak par. 1 ust. 2–5 rozporządzenia (w dotychczasowym brzmieniu) zawiera wyjątek od tej reguły. Dopuszcza on prowadzenie żłobka lub klubu w lokalu umiejscowionym w innej strefie pożarowej oznaczonej jako ZL, ale jeśli są spełnione dodatkowe warunki.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane