Tak PiS chce zmienić Kodeks wyborczy: Dwukadencyjność, zniesienie głosowania korespondencyjnego, inny skład PKW

12.11.2017, 08:30; Aktualizacja: 12.11.2017, 08:49
Projekt zawiera też nakaz ekspozycji godła państwowego w lokalu wyborczym. Według uzasadnienia, zmiana ta powinna prowadzić do zwiększenia autorytetu organu wyborczego.

Projekt zawiera też nakaz ekspozycji godła państwowego w lokalu wyborczym. Według uzasadnienia, zmiana ta powinna prowadzić do zwiększenia autorytetu organu wyborczego.źródło: ShutterStock

Dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zniesienie JOW-ów w wyborach do rad gmin, a także m.in. zniesienie możliwości wyborów dwudniowych i rezygnację z głosowania korespondencyjnego - przewiduje projekt autorstwa PiS. Zmienić ma się też sposób ustalania składu PKW.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • tomasz_kubik@toya.net.pl(2017-12-14 16:25) Zgłoś naruszenie 00

  Dwukadencyjność byłaby ograniczeniem demokracji. O ile wójt, burmistrz, prezydent miasta jest efektywny, to dlaczego nie mógłby kandydować na trzecią i następne kadencje. Czyli odebrano by obywatelom możliwość wyboru kandydata i uniemożliwiono by pracę kandydatowi, na którego mogliby zagłosować mieszkańcy. W USA burmistrz może być wybierany w "nieskończoność", przy czym od decyzji głosujących zależy wybór innego kandydata. Tak kształtuje się sens demokracji. W sytuacji jednomandatowych okręgów wyborczych kandydaci dają z siebie wszystko, więc wybór dla głosujących jest atrakcyjniejszy.

  Odpowiedz
 • zxz(2017-11-22 23:25) Zgłoś naruszenie 00

  Kadencyjność powinna być w sejmie i senacie. Niektórzy, to siedzą ponad 5 i więcej lat. Ale po co , gdzie by mieli taką prace przez tyle lat...zapewnioną..

  Odpowiedz
 • prawnik(2017-11-13 07:00) Zgłoś naruszenie 21

  Zmiana składu PKW na skład partyjny, z przewodnictwem partii władzy, pachnie bardzo brzydko.

  Odpowiedz
 • Borsa(2017-11-12 18:53) Zgłoś naruszenie 40

  JOW-y budzą paniczny strach w naszej tzw elicie politycznej (w większości śmieciowej) i to różnych opcji, a także w oszustach (tak centralnych jak i samorządowych), geszefciarzach i innych pijawkach budżetowych. Tylko głupcy dają się nabrać na wzniosłe hasła i wywody. Dlaczego niejedna lista dla całej Polski? Poco zmieniać skoro Polska jest tak wspaniałym eldorado dla oszustów, naciągaczy i złodziei (tych wielkich, średnich i dobrze zorganizowanych).

  Odpowiedz
 • mętna woda, w sam raz dla waaadzy(2017-11-12 17:02) Zgłoś naruszenie 100

  Tak namnożą przepisów, urzędów i funkcji, że teraz to już nikt nie ogarnie tego blu. Poza pisimi, są mistrzami pływania w mętnej wodzie.

  Odpowiedz
 • ba(2017-11-12 16:33) Zgłoś naruszenie 20

  Ogarnij się człowieku, to jest poważna gazeta. Kto, co kiedy - wystarczy, a sf to do innego wydawnictwa.

  Odpowiedz
 • fasadą demokracji to można nazwać ówczesne(2017-11-12 10:32) Zgłoś naruszenie 619

  wybory.PO pierwsze karty rozpisane na dana partię,fruwały PO zamknieciu lokalu wyborczego poza urną,PO drugie książki do głosowania były niewłaściwe,oraz POuczenie do nich,wtedy PSL zdobyła 18%.Machina ta wreszcie zostanie uruchomiona prawidłowo i z widocznością sprawiedliwego głosowania.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • tyle(2017-11-12 10:03) Zgłoś naruszenie 223

  Do czasu ,gdy zwykły wyborca nie będzie miał wpływu na to kto znajdzie się na listach wyborczych, to mamy tylko fasadę demokracji.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane