Samorządy i szpitale lekceważą hakerów. A mogą za to słono zapłacić

autor: Zofia Jóźwiak03.11.2017, 07:00; Aktualizacja: 03.11.2017, 07:16
internet, hakerzy, bezpieczeństwo

Niebezpieczeństwo jest tym większe, że tego typu danych nie da się zmienić, tak jak np. numeru konta bankowego.źródło: ShutterStock

Październikowy raport, przygotowany przez jedną z kancelarii prawnych, pokazuje, jak bardzo kuleje cyberochrona w służbie zdrowia i w samorządach. Niby wszyscy wiedzą o wchodzącym wiosną rozporządzeniu w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), to jednak nowe obowiązki w tym zakresie traktowane są po macoszemu. Za wiedzą nie idą bowiem żadne działania, choć niedopatrzenia w tym zakresie będą słono kosztować. Co więcej, wiosną 2018 r. powinna też zostać wdrożona do polskiego prawa dyrektywa w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych na terytorium Unii (NIS).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Kwestia czasu(2017-11-03 08:28) Zgłoś naruszenie 60

  W polskich instytucjach bardzo często działy ochrony informacji były i nadal są zbyt mało doceniane. Powodują to osoby o ograniczonych horyzontach umysłowych. Oczywiście kwestią czasu jest „zemsta” takiego sposobu postępowania.

  Odpowiedz
 • hłehłehłe(2017-11-03 18:47) Zgłoś naruszenie 20

  CYBER-OCHRONA BUUUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA. Jak ktoś się chce czegoś dowiedzieć o pacjentach to wystarczy że siądzie w poczekalni. W polskiej służbie zdrowia nie ma tajemnić. Nie dość, że przez drzwi zazwyczaj wszystko słychać, to jeszcze trzeba wyspowiadać się publicznie w rejestracji.

  Odpowiedz
 • jest takie Rozporzadzenie KRI(2017-11-03 14:30) Zgłoś naruszenie 00

  Ale Wszyscy w Polsce mają je w odbycie....

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane