statystyki

Kontrole w urzędach wojewódzkich: Po CBA na scenę wkroczy prokurator

autor: Tomasz Żółciak06.04.2017, 07:50; Aktualizacja: 06.04.2017, 09:37
kontrola, praca

W Wielkopolsce CBA znalazło nieprawidłowości w pewnym projekcie związanym z e-usługami dla podmiotów leczniczych: realizacja projektu była niezgodna z założeniamiźródło: ShutterStock

Władze województw mylą się, mówiąc, że ich urzędy wyszły obronną ręką z trwającej dziewięć miesięcy kontroli. Co najmniej pięć zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w odniesieniu do urzędników z czterech województw (małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego) oraz nieprawidłowości na kwotę między 100 a 200 mln zł – tak, według nieoficjalnych informacji, można podsumować wyniki tzw. superkontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego we wszystkich urzędach marszałkowskich.

Na razie biuro nie potwierdza tych ustaleń. – O efektach będziemy informować po zakończeniu czynności pokontrolnych – odpowiedział nam wydział komunikacji medialnej CBA.

Choć kolejne urzędy marszałkowskie rozsyłają komunikaty o zakończonych u nich czynnościach, z naszych informacji wynika, że wciąż trwają przepychanki z CBA. Nie wszyscy marszałkowie chcą podpisać protokoły pokontrolne. – Nie zgadzamy się z żadnym z zawartych w protokole zastrzeżeń, więc dokument nie został przez nas podpisany, a do CBA skierowaliśmy pismo informujące o tym fakcie – mówi Iwona Sinkiewicz-Potaczała, rzeczniczka marszałka woj. świętokrzyskiego.

– Brak podpisu marszałka nie wstrzymuje dalszych działań – usłyszeliśmy w CBA.

Końcowy raport ma być gotowy w tym miesiącu. Ale to nie koniec problemów dla urzędników. – Będą pewnie kolejne zawiadomienia do prokuratury – mówi nam jeden z przedstawicieli CBA.

Jak wynika z raportu o wynikach działalności CBA w 2016 r., agenci pod lupę wzięli projekty unijne o łącznej wartości 4,3 mld zł. Zwłaszcza te, w których udzielającym wsparcia i beneficjentem był urząd marszałkowski. Chodzi o środki na sprawne zarządzenie i wdrażanie regionalnych programów operacyjnych.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • olllplpl(2017-04-06 13:10) Zgłoś naruszenie 100

  Po raz kolejny Gazeta co zwie się "Prawną" kompromituje się piszac w tytule o kontroli w urzędach wojewódzkich, gdy z treści artykułu wynika, ze chodzi o urzędy marszałkowskie. Nie odróżniacie samorządu województwa od władz rządowych! Tak jak ostatnio pisaliście o pensjach prokuratorskich, a chodziło o radców Prokuratorii. Wstyd i dno...

  Odpowiedz
 • R...(2017-04-06 09:22) Zgłoś naruszenie 50

  Wojewódzkie? raczej marszałkowskie...

  Odpowiedz
 • bb(2017-04-06 18:20) Zgłoś naruszenie 20

  tyle kontroli i nic a maciereicz i jego przetargi, konkurencja dla Owsiaka same straty i co

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane