Od wtorku rozpoczyna się cykl szkoleń online dla rolników - poinformowała w poniedziałek ARiMR. Rolnicy będą się mogli z ich dowiedzieć, jak skutecznie sięgać po środki pomocowe, m.in. na nawadnianie gospodarstw.

Agencja wyjaśniła, że szkolenia odbywać się będą przez cztery dni - we wtorek, środę, czwartek i piątek. Pierwszego dnia skierowane ono będzie dla osób z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego. W środę (8 lipca) będą mogli wziąć w nim udział rolnicy z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego, 9 lipca - z mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego, a w piątek 10 lipca – pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Agencja poinformowała, że aby wziąć udział w szkoleniu online, trzeba skorzystać z aplikacji ZOOM. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadawania pytań ekspertom ARiMR za pośrednictwem skrzynki mailowej: mailto:webinar@arimr.gov.pl.

Tematyka szkoleń będzie dotyczyła przede wszystkim oferowanych środków pomocowych - jak po nie sięgać, jak wypełniać wnioski. Chodzi np. o premie dla młodych rolników, premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej, inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej czy modernizację gospodarstw rolnych w obszarze nawadniania.

Agencja przypomniała, że o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa, rolnicy mogą się ubiegać do 20 lipca br.