KE chce, żeby kraje UE miały więcej do powiedzenia ws. polityki rolnej

29.11.2017, 16:09; Aktualizacja: 29.11.2017, 16:21
Komisja Europejska podkreśla, że jest to wstępna propozycja, a konkretny, szczegółowy wniosek zamierza przedstawić w pierwszej połowie 2018 r., po przedstawieniu projektu kolejnego budżetu unijnego.

Komisja Europejska podkreśla, że jest to wstępna propozycja, a konkretny, szczegółowy wniosek zamierza przedstawić w pierwszej połowie 2018 r., po przedstawieniu projektu kolejnego budżetu unijnego.źródło: ShutterStock

Komisja Europejska chce, aby kraje Unii Europejskiej miały więcej do powiedzenia w sprawie tego, jak wydawać środki unijne z Wspólnej Polityki Rolnej (WPR). Nowy model realizacji polityki rolnej ma zmniejszyć biurokrację w płatnościach skierowanych do rolników.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • ZYSKODAWCA.pl(2019-02-05 10:06) Zgłoś naruszenie 10

    z tym rolnictwem trzeba coś zrobić, bo polski robotnik jest zbyt biednym, aby dopłacać do rolników tyle jak podatnicy z innych państw UE do swoich rolników. Rolnicy chcą tyle samo do ha, ale my nie powinniśmy być zmuszani do płacenia za uprawę zupełnie nie opłacalnej ziemi lub wypłacać odszkodowania za klęski urodzaju lub nieurodzaju na bezzasadnie wielkich plantacjach jabłek, malin, wiśni itp. Państwo nie powinno gwarantować opłacalności na uprawy bezumowne, takie działania, bez umowy z odbiorcą, powinny być możliwe tylko na własne ryzyko rolnika. Robotnik nie może wziąć na swoją klatę wszystkich głupot jakie mogłyby przyjść do głowy rolnika.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane