Walka z piractwem stała się biznesem. Wyszukiwarka podpowie, skąd ściągnać legalnie film

autor: Sylwia Czubkowska24.07.2014, 07:32; Aktualizacja: 24.07.2014, 18:53
"Witaj w klubie" Jared Leto, Matthew McConaughey

„Witaj w klubie” – to kolejny film, za którego nielegalne rozpowszechnianie ścigani są internauciźródło: Materiały Prasowe

Walka z piractwem staje się biznesem. Zarówno dla ścigających, jak i dla broniących internautów. – Lipiec to zazwyczaj spokojny miesiąc. W tym roku codziennie mam przynajmniej jednego klienta i kilka telefonów w sprawie wezwań od kancelarii Anny Łuczak – mówi nam krakowski prawnik. Każda porada w jego kancelarii kosztuje 100 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • internauta(2014-07-24 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Nie pochwalam piractwa, ale taki biznes to jest wyludzanie pieniedzy. Gdyby tworcy sie tak nie cenili jak to robia w niektorych przypadkach to ludzie by nie szukali tanszych rozwiazan. I niestety, samo zwiekszenie wysilkow na zwalczanie piractwa nie zwiekszy zyskow ze sprzedazy. WIem sam po sobie, nie kradne, ale tez nie zamierzam placic takich cen i nie ogladam wcale i nie zaluje.

    Odpowiedz
  • pff(2014-07-24 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    Śmieszą mnie te prognozy ile to tracą ludzie pieniędzy przez piractwo, większość z osób by po prostu nie obejrzała danego filmu, gdyby nie opcja zrobienia tego za darmo, zwłaszcza w odniesieniu do polskich filmów (chociaż przyznać muszę, że "Drogówka" była całkiem niezła, innych ze wspomnianych tutaj nie widziałem), których większość to po prostu chłam.
    Jeśli ktoś robi coś dobrego to nie musi uciekać się do walki z piractwem, nie bez powodu coraz więcej muzyków wrzuca całe płyty na YouTube itp. żeby ludzie mogli sobie słuchać za darmo, nie przypominam też sobie, żeby twórcy seriali najpopularniejszych narzekali na piractwo, chodzi oczywiście o te zagraniczne

    Odpowiedz
  • POlak_nie_brzmi_juz_dumnie(2014-07-24 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Mój problem jest taki, że nie mam czasu i ochoty chodzić do kina. Chciałbym obejrzeć hity kinowe (te które są teraz wyświetlane) w domowych zaciszach za cenę biletu kinowego.

    I co? no właśnie nico, nie ma takiej usługi.

    Serwisy VOD oferują filmy, ale kilka miesięcy później po premierze kinowej.

    Tymczasem pirackie serwisy maja nowości i to ludzi przyciąga.

    Odpowiedz
  • Michał(2014-07-24 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    Oglądanie online nie jest w naszym kraju nielegalne. nie ma obowiązku sprawdzania czy film przez kogoś udostępniony został udostępniony legalnie czy nie. Tak samo ściąganie. Jedynie ściąganie i rozpowszechnianie jest nielegalne. Mecenas Łuczak zarabia na robieniu ludziom wody z mózgu. Nieświadomi prawnie się boja i płacą. Reszta zlewa sprawę lub zgłasza skargi do naczelnej rady adwokackiej.

    Odpowiedz
  • be(2014-07-24 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    Do: Michał z IP: 95.51.103.* (2014-07-24 11:39) Masz rację. Z tego co wiem ściąganie udostępnionych przez kogoś filmów i muzyki na własny użytek (ewentualnie na użytek swój i np., swojej rodziny, kilku znajomych), nie jest niezgodne z prawem. Odpowiedzialność za to ponosi osoba, która udostępniła film czy muzykę w internecie. Ludzie o tym faktycznie nie wiedzą i dają się naciągać. A to wynika z ustawy o prawie autorskim. Jest tylko jeden warunek: nie można korzystać z serwisów typu torrent, tzn. takich przy których ściągając coś z sieci, jednocześnie udostępniasz to co masz na swoim kompie. To już jest niezgodne z prawem, bo to jest już traktowane jako udostępnianie . Trzeba też pamiętać, że ta "ochrona" nie obowiązuje co do gier komputerowych i programów komputerowych.

    Odpowiedz
  • lula(2014-07-24 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    Neflix ceny do 8 do 12 dolarów. Polska oferta starych ramotów w VOD od ok 6 dolców w górę. I tyle w temacie na tema piractwa. Dopóki nie będzie dobrej i taniej oferty takiej jak netflix to o zmniejszeniu piractwa w Polsce można sobie pomarzyć. To samo dotyczy rynku muzyki.

    Odpowiedz
  • Bibi(2014-07-25 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mam czasu i ochoty by ten czas tracić na oglądanie filmów na posiadanych 100 kanałach TV więc dlaczego miałbym jeszcze dopłacać do oglądania filmów z netu? Nie widzę potrzeby ściągania tego badziewia tylko dlatego, że taka jest moda.

    Odpowiedz
  • Zniewolenie ludzi zaczyna się antypiractwa!(2015-02-23 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Ktoś, chce Was zamykać w więzieniach i chce żebyście żyli w strachu. Ktoś wymyślił ten głupi sytem walki z piractwem. Nie ma czegoś takiego jak piractwo ogólne. Osadzacie coraz częściej zwykłych ludzi, bo rozumu brak i interes pieniądza i własny egoizm Was tego nauczył. Wstyd dla branzy Biznesowej. PIĘKNE TO ZARABIANIE NA CUDZYM NIESZĘŚCIU!!!

    PIĘKNE TO OKRADANIE LUDZI Z PRYWATNOŚCI. Zauważcie jak bardzo nasiliła się nagonka na zwykłych ludzi, a jak zmniejszono nacisk na przestępców. :) Już nikogo nie interesują prawdziwi bandyci. Ludzi nazywa się piratami, bo to ktoś z góry Was zachęca byście myśleli, ze robicie źle. Tak naprawdę wiele rzeczy można rozwiązać inaczej, ale niektórzy nie chcą zmienić prawa bo chcą pakować innych do więzień.

    Odpowiedz