Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Zmiany w emeryturach i zatrudnianiu urzędników: Jakie przywileje chce zlikwidować rząd

PiS ograniczy przywileje emerytalne mundurowych? Przede wszystkim szykuje się rewolucja w świadczeniach emerytalnych dla służb mundurowych>> Z przeglądu przygotowanego przez ZUS wynika, że funkcjonariusze otrzymaliby świadczenie dopiero po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego, czyli (dopóki rząd PiS tego nie zmieni) 67 lat. Teraz policjant ma prawo do emerytury po spełnieniu łącznie dwóch warunków - wieku oraz stażu służby. Minimalny wiek emerytalny wynosi 55 lat, a minimalny staż służby to 25 lat, ale nie jak wcześniej 15 lat. Po zmianach minimalny staż miałby wzrosnąć do 25 lat pracy i 55. roku życia. Jednocześnie nawet po spełnieniu kryterium stażowego, policjant po odejściu ze służby na wypłatę świadczenia poczekałby do ukończenia powszechnego wieku emerytalnego. Ponadto mundurowe przywileje emerytalne miałby przysługiwać tylko osobom, których służba jest niebezpieczna. Zatrudnieni na na stanowiskach urzędniczych lub kierowniczych weszliby do systemu powszechnego. Więcej o zmianach, jakich w najbliższym czasie mogą spodziewać się mundurowi, dowiesz się tutaj>>
PiS ograniczy przywileje emerytalne mundurowych? Przede wszystkim szykuje się rewolucja w świadczeniach emerytalnych dla służb mundurowych>> Z przeglądu przygotowanego przez ZUS wynika, że funkcjonariusze otrzymaliby świadczenie dopiero po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego, czyli (dopóki rząd PiS tego nie zmieni) 67 lat. Teraz policjant ma prawo do emerytury po spełnieniu łącznie dwóch warunków - wieku oraz stażu służby. Minimalny wiek emerytalny wynosi 55 lat, a minimalny staż służby to 25 lat, ale nie jak wcześniej 15 lat. Po zmianach minimalny staż miałby wzrosnąć do 25 lat pracy i 55. roku życia. Jednocześnie nawet po spełnieniu kryterium stażowego, policjant po odejściu ze służby na wypłatę świadczenia poczekałby do ukończenia powszechnego wieku emerytalnego. Ponadto mundurowe przywileje emerytalne miałby przysługiwać tylko osobom, których służba jest niebezpieczna. Zatrudnieni na na stanowiskach urzędniczych lub kierowniczych weszliby do systemu powszechnego. Więcej o zmianach, jakich w najbliższym czasie mogą spodziewać się mundurowi, dowiesz się tutaj>> / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Reklama

Komentarze(40)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • policjant
  2016-10-08 11:59:30
  jestem za ... tylko proszę o godne warunki służy i godną wypłatę bo różnica między panią na kasie w markecie a policjantem to jest 600-800 zł. - proszę sobie porównać odpowiedzialność, ryzyko zawodowe, specyfikę pracy, 3-smianowy system pracy oraz wiedzę (chociażby dochodzeniowca). Życzę powodzenia w szukaniu kandydatów, a jeśli się znajdą to utrzymania ich w służbie na tyle długo, że będą doświadczeni i ciągle skorzy do pracy, a nie szukali lepszej posady. To co ludzi trzyma w tej pracy to z reguły są te prawa emerytalne.
  27
 • koza
  2016-10-08 13:09:13
  No i wreszcie ktos pomyslał... dlaczego Ci ktorzy siedzą w biurach i pierdzą w stolki mają mieć takie same przywileje jak Ci ktorzy codziennie narażają swoje zycie?
  31
  pokażodpowiedzi (2)
 • urzędnik
  2016-10-08 16:55:58
  Proponuję natychmiast wysłać przymusowo na emeryturę urzędników, którzy mają np. 70 i więcej lat, dawno nabyli prawa do emerytury, a siedzą na nieźle płatnych posadach. Nie są niezastąpieni, a wręcz przeciwnie, ktoś młodszy by robił chętnie to samo za mniejszą pensję i być może lepiej. Ponadto niektórzy z nich pobierają zarówno emeryturę, jak i pensję, bo nabyli uprawnień emerytalnych w czasie, kiedy można było dostać emeryturę i ją pobierać nie rezygnując z pracy. Nie stać nas na płacenie im zarówno emerytury, jak i nie małej pensji. W ogóle uważam, że urzędnik, podobnie, jak np. sędzia, albo prokurator, powinien przymusowo odchodzić na emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego, a ewentualna dłuższa praca powinna być możliwa tylko za specjalnym pozwoleniem np. właściwego ministra, jeśli ktoś rzeczywiście jest niezastąpiony na danym stanowisku, ale to powinny być rzadkie przypadki, a regułą powinno być odejście ne emeryturę, gdy się nabywa do tego prawa. Ja też jestem urzędnikiem, ale jeśli dożyję do swojego wieku emerytalnego, nie mam zamiaru pracować ani dnia dłużej. Odejdę i zwolnię miejsce pracy dla kogoś młodszego, kto będzie robił to samo może nie gorzej ode mnie, a ja sobie wreszcie odpocznę. A pomijając wszystko: ja po prostu nie rozumiem tych ludzi, którzy tak uparcie trzymają się posad i nie chcą odejść. Czy rzeczywiście tak bardzo im potrzebna kasa, czy może nie mają co robić w domu, nie mają zainteresowań, wnuków, hobby itp. nie potrzebują sobie jechać do sanatorium, zapisać się do klubu seniora, jeśli są religijni jeździć na jakieś pielgrzymki, udzielać się społecznie, czytać książki itp. itd. Ja nie rozumiem, jak się można nudzić i będę miał co robić na emeryturze. Szanowna Pani Premier: Trzeba to przeciąć i odważnie podziękować tym 70-latkom za pracę! Niech sobie już odpoczną, a zatrudniające ich urzędy tylko mogą na tym zyskać, bo przyjdą na ich miejsce młodzi, lepiej wykształceni, chętni do pracy za mniejszą pensję!
  4
 • Darek
  2016-10-08 12:31:38
  Czemu Szedło dała sobie podwyżkę a innym zabiera. Stalin chyba był lepszy! Już jej i jej pociotów mam dosyć.
  17
 • ewer
  2016-10-08 12:38:15
  Czyli powtórkaz rozrywki,w 2007r. też przekombinowali. Dlaczego po dojściu do władzy PIS traci zdrowy rozsądek i rozum ?
  11
 • anodina
  2016-10-08 20:18:29
  Pamiętam, jak za rzadow koalicji PO - PSL Zieliński, Błaszczak itp. gdy byli w opozycji na czytaniu projektu ustawy L-4 włazili nam w D i puszczali teksty jak to jak oni dojdą do władzy będzie pięknie. Frajerów którzy na nich zaglosowali w szeregach mundurowych nie zabrakło i teraz mamy bałagan.
  12
 • Tomek
  2016-10-08 14:30:47
  A co z wojskiem? ?
  5
 • kila
  2016-10-08 13:11:14
  brawo PIS .... !... jesteście wielcy! bardzo dobra propozycja...
  73
 • kruk
  2016-10-08 13:16:08
  Brawo PIS! już dawno takie zmiany powinny być przeprowadzone, ale nikt się nie odważył... Jesteście wielcy....
  68
  pokażodpowiedzi (1)
 • lula
  2016-10-08 13:22:52
  Brawo PIS..... Tak trzymać!....
  66

Reklama

Reklama
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej