Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podwyżki i emerytury: Jakie zmiany PiS planuje dla mundurowych

Mundurowi na chorobowym z 100 proc. uposażeniem? Policjanci mają więc szansę na częściowe cofnięcie przepisów - wprowadzonych jeszcze przez rząd Donalda Tuska - obniżających do 80 proc. wysokość uposażenia w czasie choroby>> Projekt przygotowany przez przez Grupę Roboczą Forum Dialogu Społecznego przy ministrze spraw wewnętrznych i administracji ds. podsumowania działania ustawy o L4, ma szanse trafić do Sejmu jako inicjatywa rządowa. Zgodnie z projektem, funkcjonariusz zachowa prawo do pełnego uposażenia w czasie choroby trwającej łącznie 90 dni w ciągu roku kalendarzowego. Od 91. dnia choroby uposażenie będzie obniżone, ale środki finansowe uzyskane z tego tytułu zostaną przeznaczone na nagrody i zapomogi.
Mundurowi na chorobowym z 100 proc. uposażeniem? Policjanci mają więc szansę na częściowe cofnięcie przepisów - wprowadzonych jeszcze przez rząd Donalda Tuska - obniżających do 80 proc. wysokość uposażenia w czasie choroby>> Projekt przygotowany przez przez Grupę Roboczą Forum Dialogu Społecznego przy ministrze spraw wewnętrznych i administracji ds. podsumowania działania ustawy o L4, ma szanse trafić do Sejmu jako inicjatywa rządowa. Zgodnie z projektem, funkcjonariusz zachowa prawo do pełnego uposażenia w czasie choroby trwającej łącznie 90 dni w ciągu roku kalendarzowego. Od 91. dnia choroby uposażenie będzie obniżone, ale środki finansowe uzyskane z tego tytułu zostaną przeznaczone na nagrody i zapomogi. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(52)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • sfrustrowany
  2016-09-23 08:27:06
  Dla wojskowych pieniądze na podwyżkę (380zł od nowego roku) się znalazły. Pytam za co? Siedzenie w jednostce od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  36
  pokażodpowiedzi (8)
 • znowu 997
  2016-09-23 07:43:24
  Ładnie, znowu nam chłopaki zaczną chorować, bo po co chodzić do pracy. Im się należy, a innym obywatelom to już nie? Wszyscy powinni być równi wobec prawa.
  30
  pokażodpowiedzi (5)
 • Luk
  2016-09-23 07:52:21
  Nie rozumiem dlaczego wyrzuca się do kosza wszystko co zrobił poprzedni rząd, niezależnie czy zmiany były dobre, czy złe. Życie pokazało, że stawka uposażenia w czasie choroby w wysokości 80% wyeliminowała wiele nieprawidłowości, a mundurowi w jakiś dziwny sposób ozdrowieli i chorują teraz tak jak inni obywatele.
  19
 • Mil
  2016-09-23 08:16:37
  To jest ta dobra zmiana . Państwo kastowe . Jak tak dalej będą rządzić to życzę powodzenia w następnych wyborach . Każdy racjonalnie myślący wie, że te 90 dni to będzie w większości czas na "kombinowanie" . Mój głos już raczej straciliście . Dajcie im jeszcze emerytury po 5 latach pracy po co mają się męczyć.
  15
 • Misjonarz
  2016-09-23 12:13:23
  Jak zwykle ....jad i hejt od cywili ale gdy trwoga to ratunku i pomocy. Zapraszamy do służby cieniasy i wtedy zobaczymy czy to taki miód
  14
  pokażodpowiedzi (1)
 • Zrobili 80% chorobowe - to nastąpił Cud Ozdrowień
  2016-09-23 08:47:18
  Wróciło 100%..... znowu choróbska dopadły..... Jakieś Fatum Cyfr czy co ????
  10
 • Rzepoll
  2016-09-23 10:36:25
  Bzdury piszecie. W mojej jednostce absencja w związku z chorobowym nie uległa zmianie .Może w początkowej fazie po wprowadzeniu ustawy był spadek ilości osób na chorobowym. Wykładnikiem jest ciągle rosnąca liczba nadgodzin wśród funkcjonariuszy bo brakuje ludzi. Funkcjonariusze są przepracowania i chorują. U mnie średnia to 400 nadgodzin na osobę, a w innych jednostkach jest jeszcze gorzej . Ktoś pisał o równym prawie dla wszystkich. To dlaczego w służbach mundurowych nie ma dodatków za pracę w nocy w niedzielę i święta za nadgodziny, bezpłatne dyżury pod telefonem i wreszcie dlaczego w cywilu do wynagrodzenia chorobowego wlicza się również dni wolne od pracy, jeśli obejmuje je okres choroby wskazany w zwolnieniu lekarskim . Pozdrawiam i zapraszam do służb.
  13
 • tom
  2016-09-23 17:15:42
  nikt nikomu nie bronił zostać żołnierzem albo policjantem
  7
 • X
  2016-09-23 16:19:27
  Każdy jest mądry bo w wojsku albo w policji nic nie robia...tylko ty siedzisz z rodziną przy stole a zolnierz na służbie payroluje granice państwa,policjant chodzi w mroźne noce by nikt ci nie ukradl samochodu na osiedlu... skoro tak uwazacie,ze nic nie robimy,to zapraszamy,wojsko policja i służby mundurowe sa otwarte dla kazdego...no chyba,ze nie jestes w stanie zdac egzaminow wstepnych a pozniej komisji lekarskiej.
  10
  pokażodpowiedzi (1)
 • wkur*
  2016-09-23 11:09:20
  To jest ta rzekomo dobra zmiana PIS? Czyli rozdawnictwo przywilejów kastom i socjalu nierobom? Do tego jeszcze pełno ciemniaków posadzonych na stołkach w całej PL. I czym oni się w ogóle różnią od przekrętasów z PełO poza tym, że jeszcze szybciej zadłużają nasz kraj i zamiast likwidować patologiczne przywileje to jeszcze je umacniają?
  12
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej