Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Emerytury i zakaz handlu niedzielę: Zobacz, jakich możesz się spodziewać zmian w prawie

Jedak bez obniżki wieku emerytalnego? Przede wszystkim szykują się zmiany w emeryturach, ale rewolucji w tym zakresie nie będzie. Dobiega końca przegląd emerytalny prowadzony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na zlecenie resortu rodziny>> Jakie rekomendacje zaproponuje Zakład? Przede wszystkim likwidację tzw. trzydziestokrotności już od 2018 roku. Miałyby również zostać wprowadzone nowe kryteria dla uzyskania świadczenia minimalnego - staż uprawniający do takiego świadczenia miałby wynieść 20 lat dla kobiet i 25 lat dla mężczyzn. Rafalska: Trwa przegląd systemu emerytalnego. W listopadzie przedstawimy wnioski >> Zniknąć miałyby również groszowe emerytury, bowiem staż, który uprawniałby do comiesięcznej wypłaty, wyniósłby 15 lat dla kobiet i 20 dla mężczyzn. Osoby, które nie miałyby odpowiedniego stażu, otrzymałyby dotychczas uzbieraną składkę w formie jednorazowej wypłaty. ZUS rekomenduje również wprowadzenie pomysłów wicepremiera Morawieckiego, czyli przede wszystkim wzmocnienia dodatkowego oszczędzania na starość. Z powodu pogarszającej się sytuacji demograficznej nie ma natomiast raczej szans na obniżkę powszechnego wieku emerytalnego.
Jedak bez obniżki wieku emerytalnego? Przede wszystkim szykują się zmiany w emeryturach, ale rewolucji w tym zakresie nie będzie. Dobiega końca przegląd emerytalny prowadzony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na zlecenie resortu rodziny>> Jakie rekomendacje zaproponuje Zakład? Przede wszystkim likwidację tzw. trzydziestokrotności już od 2018 roku. Miałyby również zostać wprowadzone nowe kryteria dla uzyskania świadczenia minimalnego - staż uprawniający do takiego świadczenia miałby wynieść 20 lat dla kobiet i 25 lat dla mężczyzn. Rafalska: Trwa przegląd systemu emerytalnego. W listopadzie przedstawimy wnioski >> Zniknąć miałyby również groszowe emerytury, bowiem staż, który uprawniałby do comiesięcznej wypłaty, wyniósłby 15 lat dla kobiet i 20 dla mężczyzn. Osoby, które nie miałyby odpowiedniego stażu, otrzymałyby dotychczas uzbieraną składkę w formie jednorazowej wypłaty. ZUS rekomenduje również wprowadzenie pomysłów wicepremiera Morawieckiego, czyli przede wszystkim wzmocnienia dodatkowego oszczędzania na starość. Z powodu pogarszającej się sytuacji demograficznej nie ma natomiast raczej szans na obniżkę powszechnego wieku emerytalnego. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Komentarze(5)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • asdf
  2016-09-30 10:35:08
  Zakaz dla tych którzy chcą robić zakupy w niedzielę. Nakaz posiadania dzieci dla tych którzy nie chcą (zakaz aborcji) Zakaz posiadania dzieci dla tych którzy chcą (torpedowanie invitro) i promowanie nieróbstwa 500+ ostatnia chwila żeby stąd wyjechać, szkoda marnować życia w kraju III kategorii który pasie jedynie sędziów górników i dzieciorobów a reszta ma na nich robić do 70 roku życia i płacić podatki
  4
 • Inspektor Pracy
  2016-09-30 09:57:01
  Bezwzględna emerytura dla Tych co mają 40 lat pracy i uznane 15 lat w szkodliwych i niebezpiecznych wstecznie ukradzionych Ustawą POdmostową z 2008r tylko dlatego, że osoby te na rok 1999 nie miały 25 lat ogólnego stażu pracy. Ludzie Ci nie dość, że mają zszargane zdrowie to za lata komuny i postkomuny pracowali nawet po 1000 dni w tych warunkach dodatkowo ponadustawowo łącznie bez dni zamienni wolnych.
  2
 • qwerty
  2016-09-30 12:08:02
  Co to jest staż ? NIE MA TAKIEGO POJĘCIA W PRZEPISACH O EMERYTURACH. LATA SKŁADKOWE mają uprawniać do uzyskania świadczenia emerytalnego. Autorze, proszę nie wypisać byle jakich określeń, które tylko mącą w głowach. Proszę pisać zgodnie z nomenklaturą.
  2
 • mesada
  2016-12-07 10:11:02
  od wojskowych emerytur WARA! wojsko zawsze służy Ojczyźnie...kiedys nasi byli w armiach zaborczych i walczyli o Polske..znam wielu zołnierzy którzy tez swoja uczciwa praca i słuzba służyli Ojczyźnie a nie mamonie!
  1
 • baju baju
  2016-09-30 14:56:20
  A co ma ZUS do emerytur mundurowych lub rolniczych z KRUS to są oddzielne instytucje i żaden prezes ZUS czy ministerstwo rodziny nie ma uprawnień ustawowych aby cokolwiek zmieniać i przeglądać.
  6
Reklama
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej