Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Emerytury i zakaz handlu niedzielę: Zobacz, jakich możesz się spodziewać zmian w prawie

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Jedak bez obniżki wieku emerytalnego? Przede wszystkim szykują się zmiany w emeryturach, ale rewolucji w tym zakresie nie będzie. Dobiega końca przegląd emerytalny prowadzony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na zlecenie resortu rodziny>> Jakie rekomendacje zaproponuje Zakład? Przede wszystkim likwidację tzw. trzydziestokrotności już od 2018 roku. Miałyby również zostać wprowadzone nowe kryteria dla uzyskania świadczenia minimalnego - staż uprawniający do takiego świadczenia miałby wynieść 20 lat dla kobiet i 25 lat dla mężczyzn. Rafalska: Trwa przegląd systemu emerytalnego. W listopadzie przedstawimy wnioski >> Zniknąć miałyby również groszowe emerytury, bowiem staż, który uprawniałby do comiesięcznej wypłaty, wyniósłby 15 lat dla kobiet i 20 dla mężczyzn. Osoby, które nie miałyby odpowiedniego stażu, otrzymałyby dotychczas uzbieraną składkę w formie jednorazowej wypłaty. ZUS rekomenduje również wprowadzenie pomysłów wicepremiera Morawieckiego, czyli przede wszystkim wzmocnienia dodatkowego oszczędzania na starość. Z powodu pogarszającej się sytuacji demograficznej nie ma natomiast raczej szans na obniżkę powszechnego wieku emerytalnego.
Jedak bez obniżki wieku emerytalnego? Przede wszystkim szykują się zmiany w emeryturach, ale rewolucji w tym zakresie nie będzie. Dobiega końca przegląd emerytalny prowadzony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na zlecenie resortu rodziny>> Jakie rekomendacje zaproponuje Zakład? Przede wszystkim likwidację tzw. trzydziestokrotności już od 2018 roku. Miałyby również zostać wprowadzone nowe kryteria dla uzyskania świadczenia minimalnego - staż uprawniający do takiego świadczenia miałby wynieść 20 lat dla kobiet i 25 lat dla mężczyzn. Rafalska: Trwa przegląd systemu emerytalnego. W listopadzie przedstawimy wnioski >> Zniknąć miałyby również groszowe emerytury, bowiem staż, który uprawniałby do comiesięcznej wypłaty, wyniósłby 15 lat dla kobiet i 20 dla mężczyzn. Osoby, które nie miałyby odpowiedniego stażu, otrzymałyby dotychczas uzbieraną składkę w formie jednorazowej wypłaty. ZUS rekomenduje również wprowadzenie pomysłów wicepremiera Morawieckiego, czyli przede wszystkim wzmocnienia dodatkowego oszczędzania na starość. Z powodu pogarszającej się sytuacji demograficznej nie ma natomiast raczej szans na obniżkę powszechnego wieku emerytalnego. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • asdf
  2016-09-30 10:35:08
  Zakaz dla tych którzy chcą robić zakupy w niedzielę. Nakaz posiadania dzieci dla tych którzy nie chcą (zakaz aborcji) Zakaz posiadania dzieci dla tych którzy chcą (torpedowanie invitro) i promowanie nieróbstwa 500+ ostatnia chwila żeby stąd wyjechać, szkoda marnować życia w kraju III kategorii który pasie jedynie sędziów górników i dzieciorobów a reszta ma na nich robić do 70 roku życia i płacić podatki
  4
 • Inspektor Pracy
  2016-09-30 09:57:01
  Bezwzględna emerytura dla Tych co mają 40 lat pracy i uznane 15 lat w szkodliwych i niebezpiecznych wstecznie ukradzionych Ustawą POdmostową z 2008r tylko dlatego, że osoby te na rok 1999 nie miały 25 lat ogólnego stażu pracy. Ludzie Ci nie dość, że mają zszargane zdrowie to za lata komuny i postkomuny pracowali nawet po 1000 dni w tych warunkach dodatkowo ponadustawowo łącznie bez dni zamienni wolnych.
  2
 • qwerty
  2016-09-30 12:08:02
  Co to jest staż ? NIE MA TAKIEGO POJĘCIA W PRZEPISACH O EMERYTURACH. LATA SKŁADKOWE mają uprawniać do uzyskania świadczenia emerytalnego. Autorze, proszę nie wypisać byle jakich określeń, które tylko mącą w głowach. Proszę pisać zgodnie z nomenklaturą.
  2
 • mesada
  2016-12-07 10:11:02
  od wojskowych emerytur WARA! wojsko zawsze służy Ojczyźnie...kiedys nasi byli w armiach zaborczych i walczyli o Polske..znam wielu zołnierzy którzy tez swoja uczciwa praca i słuzba służyli Ojczyźnie a nie mamonie!
  1
 • baju baju
  2016-09-30 14:56:20
  A co ma ZUS do emerytur mundurowych lub rolniczych z KRUS to są oddzielne instytucje i żaden prezes ZUS czy ministerstwo rodziny nie ma uprawnień ustawowych aby cokolwiek zmieniać i przeglądać.
  6
Reklama
Reklama

Zobacz więcej