Reklama

Reklama

Chcesz wypaść profesjonalnie na rozmowie kwalifikacyjnej? Zobacz 4 rodzaje błędów, jakich nie powinieneś popełniać

Subscribe Youtube image Subskrybuj nas na Youtube
Desperacja Desperację widać! Nic tak nie szkodzi naszemu wizerunkowi. Taka postawa odbiera nam profesjonalizm. Oczywiście nie ma nic złego w tym, że zależy nam na pracy, ale jeżeli sprawimy wrażenie osoby, dla której zdobycie jej równa się być albo nie być, taka postawa raczej nie zostanie dobrze odebrana przez rekrutera. Nawet jeżeli rzeczywiście jesteśmy w podbramkowej sytuacji, nie okazujmy tego podczas rozmowy. – Zdarza się, że kandydat jest np. na okresie wypowiedzenia i jego priorytetem jest jak najszybsze znalezienie nowego pracodawcy. W takich sytuacjach trudno zachować spokój – mówi przedstawiciel GoWork.pl. – Zdradzanie emocji, zwłaszcza w takiej sytuacji nie działa jednak na jego korzyść. Po pierwsze, sprawia przez to wrażenie mniej profesjonalnego, po drugie, osłabia swoją pozycję negocjacyjną – wyjaśnia Michał Środa.
Desperacja Desperację widać! Nic tak nie szkodzi naszemu wizerunkowi. Taka postawa odbiera nam profesjonalizm. Oczywiście nie ma nic złego w tym, że zależy nam na pracy, ale jeżeli sprawimy wrażenie osoby, dla której zdobycie jej równa się być albo nie być, taka postawa raczej nie zostanie dobrze odebrana przez rekrutera. Nawet jeżeli rzeczywiście jesteśmy w podbramkowej sytuacji, nie okazujmy tego podczas rozmowy. – Zdarza się, że kandydat jest np. na okresie wypowiedzenia i jego priorytetem jest jak najszybsze znalezienie nowego pracodawcy. W takich sytuacjach trudno zachować spokój – mówi przedstawiciel GoWork.pl. – Zdradzanie emocji, zwłaszcza w takiej sytuacji nie działa jednak na jego korzyść. Po pierwsze, sprawia przez to wrażenie mniej profesjonalnego, po drugie, osłabia swoją pozycję negocjacyjną – wyjaśnia Michał Środa. / ShutterStock
Wiadomo – aplikację lepiej wysłać z adresu mailowego bez misiaczków i buziaczków w nazwie. Na rozmowę zawsze przychodzimy punktualnie. Ważne jest też przywitanie i kontakt wzrokowy podczas rozmowy. To minimum, które zna każda osoba poszukująca pracy, choć i tu zdarzają się potknięcia. Co sprawia, że jesteśmy odbierani jako eksperci? Jakie elementy i błędy w naszym zachowaniu powodują, że sprawiamy wrażenie nieprofesjonalnych? Zapytaliśmy o to Michała Środę – eksperta ds. rekrutacji firmy GoWork.pl.

Powiązane

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej