Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Etatów nie będzie, a jedna praca przez całe życie to mit: Jak będzie wyglądała przyszłość na rynku pracy

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Mit jednego zawodu Polacy są w ogonie Europy i świata w zakresie dokształcania i zmiany kwalifikacji zawodowych. Tymczasem coraz trudniej o zawód, który będzie wykonywało się do końca kariery zawodowej. Specjaliści uważają, że aby sprostać wymaganiom dzisiejszej cywilizacji, rynku pracy i wciąż ewoluującej technologii, najlepiej wybrać kształcenie ustawiczne. To inaczej kształcenie permanentne, trwające do końca życia. Pozwala ono na wszechstronne rozwinięcie osobowości i sprawności umysłowej dorosłego już człowieka, rozwija zdolności, wzbogaca wiedzę i podnosi poziom kwalifikacji zawodowych.
Mit jednego zawodu Polacy są w ogonie Europy i świata w zakresie dokształcania i zmiany kwalifikacji zawodowych. Tymczasem coraz trudniej o zawód, który będzie wykonywało się do końca kariery zawodowej. Specjaliści uważają, że aby sprostać wymaganiom dzisiejszej cywilizacji, rynku pracy i wciąż ewoluującej technologii, najlepiej wybrać kształcenie ustawiczne. To inaczej kształcenie permanentne, trwające do końca życia. Pozwala ono na wszechstronne rozwinięcie osobowości i sprawności umysłowej dorosłego już człowieka, rozwija zdolności, wzbogaca wiedzę i podnosi poziom kwalifikacji zawodowych. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • WladekP
  2015-06-26 15:23:11
  Wojna zrobi reset i wszytko bedzie ok do kolejnej wojny.
  1
 • helikopter
  2015-06-28 23:07:28
  Znów jakieś kolejne brednie miłośnika zmian pracy co chwila ! O ile na stanowiskach pracy sprzątaczek kasjerów czy pracowników mało kwalifikowanych nie jest potrzebna stabilizacja, czy etat, to im praca jest bardziej kwalifikowana musi być bardziej stabilna i pewna gdyż specjalista nie będzie co rusz zmieniał pracy a i pracodawcy się nie opłaci. To całe bajanie autora prowadzi do wniosku że albo na niczym się nie zna, albo ślepo wykonuje obowiązek pisania usprawiedliwienia dla obecnie rządzących którzy takie dziadostwo stworzyli i wciskają kit że tak musi być i że to jest nowocześnie. W zachodniej Europie o której tyle oni klepią też istnieje zatrudnienie na niestabilnych umowach ale tam jest to margines a u nas kilkadziesiąt procent ! Skandal !
  0
 • wynalazca
  2015-06-22 01:14:17
  Hehehe,w przyszłości to społeczeństwo zrobi wam transformację stulecia i po planach będzie
  0
 • przedszkolak
  2015-06-21 22:22:33
  A więc prawnik może PRZEKWALIFIKUJE się może na LEKARZA np.ginekologa albo chirurga a lekarz na np. ekonomistę lub aktora. Ustawiczne kształcenie wskazane jest dla WSZYSTKICH i NIKOMU NIE SZKODZI!!!
  0
 • Młody ,młodszy i najmłodszy
  2015-06-22 07:14:14
  "Drogi Rządzie a PO co mi Wasza legalna praca?- i nie tylko to - cały ten system stworzony przez Donalda i Jego kompanów Powoduje ,że pracującym legalnie praca legalna przestała się opłacać - no chyba że Prezesom i kolesiom Donka. --emerytury nie dostaniesz bo jakiś Ćpunek stwierdzi ,ze znów okradli ZUS jak On okradł POlitycznie zatrudnionych w dotychczasowych szkodliwych warunkach pracy siebie i kolesiów nie ruszając z żadnych przywieli --- ,za nasze obecnie wysokie składki Donald obiecuje coraz to niższą emeryturę,ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm..gdyż Pawlaki moje składki zużyją dla siebie bo sami nie płacą więc bez dodatkowo opłacanego się nie wyleczę! - na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!pracodawca złymi warunkami pracy doprowadzi mnie do kalectwa, nie płacąc nawet dodatku za te warunki. Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was ...na Wasze EURO 2012 -a walcie się.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej