Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie tylko rozmowa kwalifikacyjna. Nowoczesna rekrutacja to gry, scouting i testy biometryczne

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
ScoutingFirmy mają coraz cześciej problem z zatrudnieniem dobrych specjalistów. Są również zawody, gdzie tradycyjna rekrutacja nie daje pełnego obrazu kandydata. Dlatego coraz częściej rekruterzy działają "w terenie" i np. chcąc zatrudnić osobę do obsługi klienta udają się do sklepów, na stacje benzynowe czy do hoteli i szukają idealnego pracownika udając zwykłego klienta. Poszukując kadry wyższego szczebla rekruterzy szukają miejsc, gdzie takie osoby można spotkać po godzinach i szukają pracowników w ich "środowisku komfortu".
ScoutingFirmy mają coraz cześciej problem z zatrudnieniem dobrych specjalistów. Są również zawody, gdzie tradycyjna rekrutacja nie daje pełnego obrazu kandydata. Dlatego coraz częściej rekruterzy działają "w terenie" i np. chcąc zatrudnić osobę do obsługi klienta udają się do sklepów, na stacje benzynowe czy do hoteli i szukają idealnego pracownika udając zwykłego klienta. Poszukując kadry wyższego szczebla rekruterzy szukają miejsc, gdzie takie osoby można spotkać po godzinach i szukają pracowników w ich "środowisku komfortu". / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • s
  2016-02-11 10:57:17
  "Materiał chroniony prawem autorskim" a robicie "Kopiuj/wklej" z wikipedii :D
  0
 • wynalazca
  2014-11-19 20:56:28
  Hehehe,więcej strat niż pożytku,z człowieka nie da się zrobić idioty do roboty
  0
 • i co jeszcze...
  2014-11-20 10:18:28
  Grafolog? A może z usług wróżki też korzystają?
  I co to jest to badanie biometryczne? Szukają 'rasowych' pracowników?
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej