Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tak w pracy zachowywać się nie należy

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Zakłócenia w komunikacji Dlaczego firmy przywiązują dużą wagę do komunikowania swoim pracownikom najbliższych celów i długofalowej misji? Skąd powodzenie kursów szkolących menedżerów z prowadzenia efektywnych spotkań? Albo dlaczego w korporacjach wdrażane są kosztowne systemy IT do zarządzania obiegiem informacji i planowania? Odpowiedź w każdym przypadku sprowadza się do hasła: skuteczna komunikacja. Jeśli takiej komunikacji nie ma, wówczas pracownik nie do końca wie co ma robić i po co, a przełożony nie wie, że wykonanie zadania jest zagrożone. Nietrudno zgadnąć, że efektem takiego nieporozumienia będzie rozczarowanie i wzajemne pretensje. Praca jest o wiele prostsza i efektywniejsza, jeśli wszystkie strony rozumieją swoją rolę, potrafią wykonać swoje zadania i na bieżąco informują się o napotykanych przeszkodach. W procesach rekrutacji umiejętności komunikacji są jednymi z kluczowych.
Zakłócenia w komunikacji Dlaczego firmy przywiązują dużą wagę do komunikowania swoim pracownikom najbliższych celów i długofalowej misji? Skąd powodzenie kursów szkolących menedżerów z prowadzenia efektywnych spotkań? Albo dlaczego w korporacjach wdrażane są kosztowne systemy IT do zarządzania obiegiem informacji i planowania? Odpowiedź w każdym przypadku sprowadza się do hasła: skuteczna komunikacja. Jeśli takiej komunikacji nie ma, wówczas pracownik nie do końca wie co ma robić i po co, a przełożony nie wie, że wykonanie zadania jest zagrożone. Nietrudno zgadnąć, że efektem takiego nieporozumienia będzie rozczarowanie i wzajemne pretensje. Praca jest o wiele prostsza i efektywniejsza, jeśli wszystkie strony rozumieją swoją rolę, potrafią wykonać swoje zadania i na bieżąco informują się o napotykanych przeszkodach. W procesach rekrutacji umiejętności komunikacji są jednymi z kluczowych. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej