Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jakie zawody są najbardziej zagrożone bezrobociem?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Bileter Zmierzch okienek z biletami jest coraz bliższy. Poczta czy kolej tak szybko, jak to możliwe, zastępują obsługę klienta indywidualnego automatami i obsługą online (oba te rozwiązania umożliwiają sprzedaż biletów w trybie całodobowym przez siedem dni w tygodniu). Poczta Polska zwalnia pracowników, który obsługują coraz mniejszą liczbę klientów przy okienkach, zatrudnia za to specjalistów w działach usług elektronicznych. Z kolei przewoźnicy kolejowi systematycznie zwiększają sieć automatów oraz zachęcają klientów do kupowania biletów przez Internet, a coraz częściej również przez smartfony. Rachunek ekonomiczny w zestawieniu człowiek kontra IT nieubłaganie wskazuje na to drugie rozwiązanie jako tańsze i wygodniejsze dla konsumentów. Zatrudnienie zachowają tylko niektórzy bileterzy, którzy zajmą się obsługą spraw zbyt skomplikowanych dla algorytmów maszyn.
Bileter Zmierzch okienek z biletami jest coraz bliższy. Poczta czy kolej tak szybko, jak to możliwe, zastępują obsługę klienta indywidualnego automatami i obsługą online (oba te rozwiązania umożliwiają sprzedaż biletów w trybie całodobowym przez siedem dni w tygodniu). Poczta Polska zwalnia pracowników, który obsługują coraz mniejszą liczbę klientów przy okienkach, zatrudnia za to specjalistów w działach usług elektronicznych. Z kolei przewoźnicy kolejowi systematycznie zwiększają sieć automatów oraz zachęcają klientów do kupowania biletów przez Internet, a coraz częściej również przez smartfony. Rachunek ekonomiczny w zestawieniu człowiek kontra IT nieubłaganie wskazuje na to drugie rozwiązanie jako tańsze i wygodniejsze dla konsumentów. Zatrudnienie zachowają tylko niektórzy bileterzy, którzy zajmą się obsługą spraw zbyt skomplikowanych dla algorytmów maszyn. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej