statystyki

Nowe zasady pomocy dla bezrobotnych, czyli biznesplan i analiza SWOT dla fryzjerki

autor: Beata Tomaszkiewicz21.05.2014, 11:00
Bezrobocie w regionach

Bezrobocie w regionachźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Bezrobotnym będzie trudniej otrzymać dotacje na otworzenie działalności gospodarczej. Za to łatwiej będzie o pożyczkę.

Pieniądze z Unii Europejskiej na aktywizację zawodową niewiele pomogły w walce z bezrobociem. Choć za unijne środki i z Funduszu Pracy od 2007 r. firmy założyło ok. 400 tys. bezrobotnych, to w tym czasie liczba osób bez pracy w wieku do 24 lat wzrosła z 18,7 proc. do 27,3 proc., a kobiet w wieku produkcyjnym z 9,6 proc. do 10,8 proc.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • kt(2014-05-21 19:09) Zgłoś naruszenie 10

  W pobliżu domu mam 1 sklep spożywczy, kiepski zresztą, i aż 5 zakładów fryzjerskich (z małą ilością klientów). Koszmar...

  Odpowiedz
 • antySWOT(2014-05-24 16:27) Zgłoś naruszenie 10

  Czy przedstawienie tzw. "analizy SWOT" w przypadku np. fryzjerki rzeczywiście coś mówi o jej szansie na sukces w biznesie? Co z tego, że się wypisze mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia? Jak to zmierzyć, zważyć, czy bardziej się liczą te szanse, czy zagrożenia? A może tego typu "analizy" się robi tylko pro forma, bo taki jest wymóg? Być może absolutnie nic z tego nie wynika, nikt z tego nie skorzysta, no... chyba że ktoś KOGO TAKA FRYZJERKA BĘDZIE MUSIAŁA WYNAJĄĆ, ŻEBY JEJ ZROBIŁ TĘ ANALIZĘ!... A tak już niestety jest na tym świecie, nie tylko dziś i nie tylko u nas, że mnóstwo rzeczy robi się tylko po to, żeby ktoś, odpowiednio wpływowy oczywiście, mógł na tym zarabiać, a nie po to, żeby z tego była rzeczywiście jakaś korzyść!

  Odpowiedz
 • mo(2014-05-25 17:30) Zgłoś naruszenie 00

  Mnie przeraziło to, że w dwóch trzecich znanych mi przypadków skorzystania z pomocy dla młodych bezrobotnych "niezbędny okazał się samochód". Młodzi często tak wykorzystują dotację?

  Odpowiedz
 • Ben(2014-05-30 12:51) Zgłoś naruszenie 00

  kolejny sposób żeby zadłużać społeczeństwo zmuszając ludzi do zakładania tzw. działalności gospodarczej w zakresie usług w miejscach gdzie nie ma na to pobytu lub jest przesyt rynku. niestety w kraju w którym większość produkcji jest w obcych rękach lub towary w większosci sprowadzamy z Chin cudu w zakresie dostępu do pracy nie będzie. należy przede wprowadzic wysoki próg wolnej nieopodatkowanej kwoty. ale nie o to chodzi przecież. chodzi o dojenie podatników przez kastę urzędników oraz firemek, które nic nie produkuja a zajmuja sie doradztwem. apel!!! nie zakładajcie drodzy bezrobotni działalności, która was zrujnuje, bo was na to nie stac w tym kraju.!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane