statystyki

Nowe zasady pomocy dla bezrobotnych, czyli biznesplan i analiza SWOT dla fryzjerki

autor: Beata Tomaszkiewicz21.05.2014, 11:00
Bezrobocie w regionach

Bezrobocie w regionachźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Bezrobotnym będzie trudniej otrzymać dotacje na otworzenie działalności gospodarczej. Za to łatwiej będzie o pożyczkę.

Pieniądze z Unii Europejskiej na aktywizację zawodową niewiele pomogły w walce z bezrobociem. Choć za unijne środki i z Funduszu Pracy od 2007 r. firmy założyło ok. 400 tys. bezrobotnych, to w tym czasie liczba osób bez pracy w wieku do 24 lat wzrosła z 18,7 proc. do 27,3 proc., a kobiet w wieku produkcyjnym z 9,6 proc. do 10,8 proc.


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • kt(2014-05-21 19:09) Zgłoś naruszenie 10

  W pobliżu domu mam 1 sklep spożywczy, kiepski zresztą, i aż 5 zakładów fryzjerskich (z małą ilością klientów). Koszmar...

  Odpowiedz
 • antySWOT(2014-05-24 16:27) Zgłoś naruszenie 10

  Czy przedstawienie tzw. "analizy SWOT" w przypadku np. fryzjerki rzeczywiście coś mówi o jej szansie na sukces w biznesie? Co z tego, że się wypisze mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia? Jak to zmierzyć, zważyć, czy bardziej się liczą te szanse, czy zagrożenia? A może tego typu "analizy" się robi tylko pro forma, bo taki jest wymóg? Być może absolutnie nic z tego nie wynika, nikt z tego nie skorzysta, no... chyba że ktoś KOGO TAKA FRYZJERKA BĘDZIE MUSIAŁA WYNAJĄĆ, ŻEBY JEJ ZROBIŁ TĘ ANALIZĘ!... A tak już niestety jest na tym świecie, nie tylko dziś i nie tylko u nas, że mnóstwo rzeczy robi się tylko po to, żeby ktoś, odpowiednio wpływowy oczywiście, mógł na tym zarabiać, a nie po to, żeby z tego była rzeczywiście jakaś korzyść!

  Odpowiedz
 • mo(2014-05-25 17:30) Zgłoś naruszenie 00

  Mnie przeraziło to, że w dwóch trzecich znanych mi przypadków skorzystania z pomocy dla młodych bezrobotnych "niezbędny okazał się samochód". Młodzi często tak wykorzystują dotację?

  Odpowiedz
 • Ben(2014-05-30 12:51) Zgłoś naruszenie 00

  kolejny sposób żeby zadłużać społeczeństwo zmuszając ludzi do zakładania tzw. działalności gospodarczej w zakresie usług w miejscach gdzie nie ma na to pobytu lub jest przesyt rynku. niestety w kraju w którym większość produkcji jest w obcych rękach lub towary w większosci sprowadzamy z Chin cudu w zakresie dostępu do pracy nie będzie. należy przede wprowadzic wysoki próg wolnej nieopodatkowanej kwoty. ale nie o to chodzi przecież. chodzi o dojenie podatników przez kastę urzędników oraz firemek, które nic nie produkuja a zajmuja sie doradztwem. apel!!! nie zakładajcie drodzy bezrobotni działalności, która was zrujnuje, bo was na to nie stac w tym kraju.!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane