Zamiast realnych podwyżek mundurowi dostaną jałmużnę. W 2017 pensja wyższa tylko o 253 zł

autor: Bożena Wiktorowska07.06.2016, 07:12; Aktualizacja: 07.06.2016, 07:47
policja

Służby mundurowe zapowiadają, że będą walczyć o wyższe środki.źródło: ShutterStock

W przyszłym roku mundurowy przeciętnie otrzyma wynagrodzenie wyższe o 253 zł, zaś w roku 2018 jego uposażenie wzrośnie o dalsze 21 zł. To tylko połowa oczekiwanej kwoty. Związki zawodowe działające w służbach mundurowych są oburzone. Wbrew szumnym zapowiedziom wysokość podwyżek będzie o połowę niższa, niż to wynikało z rozmów prowadzonych z rządem premier Beaty Szydło.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (121)

  • Fabio(2018-02-08 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w sluzbie wieziennej pensja jest pierwszego dnia tak jak w wojsku?

    Odpowiedz
  • Strażak(2017-04-22 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    Po 10 latach pracy dostaję 2400zl na rękę. Nie raz miałem sytuację o włos od śmierci. Żeby dostać emeryturę w wysokości moich zarobków musze pracować 25 lat, a już mi nerwy siadają. Zrozumie to tylko ten co wyciągał topielców, odcinał wisielców, zbierał rozrzucone szczątki z ulicy, czy zwęglone zwłoki. Moja żona po 3 latach pracy na produkcji więcej zarabia. Przykre, ale prawdziwe. Pozdrawiam wszystkich, również tych, którzy na nas plują.

    Odpowiedz
  • Niepoprawny optymista.(2017-01-19 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo ciekawa zagrywka MSWiA. Oświadczyć za pomocą mediów całej Polsce, że funkcjonariusze Policji otrzymają w dwóch transzach podwyżkę przekraczającą 600 zł, tj. w 2017 roku prawie 300 i w 2019 ponad 300 zł. Później po stosownych karkołomnych kalkulacja informować już trochę ciszej, że będzie to jednak w 2017 roku kwota 253 zł. A jeszcze później nie informując już w ogóle społeczeństwa, obiecywać funkcjonariuszom tylko 153 zł brutto, wprowadzając w życie tylnymi drzwiami system motywacyjny i stanowisko starszego dzielnicowego. ...Moi znajomi spoza resortu są nadal przekonani, że dostanę podwyżkę w kwocie 300 zł. Nie wiem czy jest sens wyprowadzać ich z błędu. A może mi uwierzą? Wiem natomiast, że nowo wybrany przewodniczący Zarządu Głównego NSZZP Pan Rafał Jankowski (gratuluję zaufania) z innymi przewodniczącymi związków służb mundurowych dzielnie walczy aby w naszym przypadku kwota 253 zł była jednakowym udziałem każdego mundurowego w Policji. Nie lubię gdy rządzący robią ze mnie idiotę i narażają na pośmiewisko i dlatego trzymam kciuki za wygraną w tej kwestii walkę federacji związków służb mundurowych oraz za Komendanta Głównego Policji by nie zmienił swego zdania zawartego w piśmie kierowanym do Dyrektora Departamentu Budżetu MSWiA.

    Odpowiedz
  • Szasz(2017-01-18 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem policjantem może strajk zrobimy i nie dawajmy mandatów tylko pouczenie

    Odpowiedz
  • Do słoika(2017-01-08 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    ****** sie w pusty łeb durny słoiku

    Odpowiedz
  • Cicha budżetówka (2017-01-03 16:20) Zgłoś naruszenie 10

    Powiatowy pracownik cywilny w Policji, wyższe wykształcenie, ponad 20 lat pracy na tym samym stanowisku, zarobek 2300zł brutto i zero szans na awans. Wszystkie wyższe etaty zabiera Komenda Wojewódzka Policji. Nowo przyjęty pracownik dostaje wyższą pensję na start (bez wyższego wykształcenia), córka lub syn cioci lub wujka z Policji umiejscawiani są na stanowiskach wysokich, a cywile tzw. "załatwiacze wszystkiego" dostają dodatkowe premie lub stanowiska kierownicze. A mobbing, o nim się nie mówi, bo to służba, cywil też służy, najczęściej do wykonywania poleceń niekompetentnych szefów (awansowani po znajomości). To szara rzeczywistość pracownika budżetówki. Część milczy, a reszta wchodzi po palcu do d... szefowi, byle dostać premię.

    Odpowiedz
  • czynny policjant(2016-12-05 00:48) Zgłoś naruszenie 20

    Do wszystkich poza mundurem.Co rok podwyżki?Chyba przespaliście 5 lat (2009-2014). Brak podwyżek.Jeżeli jesteście tacy mocni w gębie przed monitorem, to zapraszam do pracy w znienawidzonej policji.O ile oczywiście jesteście w stanie podnieść głowę człowieka i włożyć do worka, o ile jesteście w stanie odebrać matce jej pół roczne martwe dziecko, o ile jesteście w stanie sięgnąć po dowód osobisty do wnętrzności chwilę wcześniej rozjechanego pieszego.Na samą myśl ogarnia was przerażenie. A stosunkowo niewielki odsetek ludzi pracujących w mundurze musi to zrobić, bo taką mają pracę za 3000 zł po 21 latach pracy. No cwaniaczki za monitorów lub pracownicy pomieszczeń o stałej temperaturze, zapraszam serdecznie.

    Odpowiedz
  • swp(2016-10-26 09:47) Zgłoś naruszenie 30

    Podwyżek faktycznie było w ostatnich latach jak na lekarstwo, jednak proszę nie reklamować na łamach Gazety firmy, która prowadzi pozy zbiorowe. Proszę podać dane ile pozwów miało finał pozytywny dla policjantów czy innych mundurowych. Myślę, że jak zawsze "papuga " kasę wziął a mundurowy pozostał bez grosza.

    Odpowiedz
  • Obywatel(2016-10-24 18:37) Zgłoś naruszenie 40

    Szanowni państwo jeśli chodzi po podwyżki dla funkcjonariuszy policji należy zaznaczyć, że faktyczne jako służba nie praca posiadali oni przywileje do 2015 roku aktualnie wszystko się zmieniło już koniec z możliwością przejścia na wcześniejsze emerytury teraz funkcjonariusze muszą przepracować 25 lat lub pracować do 55 roku życia. Należy tu zaznaczyć, że ci policjanci mają dbać o nasze bezpieczeństwo wiec proszę nie skrzeczeć na temat, że to i tak wcześniej jak inni tylko proszę pamiętać, że policjant lat 60 jak przeprowadzi interwencję do huliganów pamiętajcie o tym. Wszędzie na zachodzie czy wschodzie czy w USA policjanci jako grupa zawodowa są uprzywilejowani i chronienie prawem tego w polsce brakuje. Nie mówię tu że mają zarabiać nie wiadomo ile lecz godnie a co do przywilejów już ich nie mają to krążący mit. Osobiście uważam, że policjant nie powinien zarabiać tyle co sprzedawca w biedronce czy w innnym sklepem bądź tyle samo co pracownik drukarni jak jedna osoba wspomniała w komentarzach są to całkiem inne zawody. obecnie pracownicy fizyczni zarabiają więcej niż policjanci. Wstydem jest fakt, iż państwo polskie płaci średnio policjantom 2400 zł brutto za prace w soboty,niedziele, wszystkie święta oraz noce z tego tytułu policjanci nie otrzymują większych wynagrodzeń ponieważ nie obejmuje ich kodeks pracy pytam dlaczego powinni być traktowani tak jak inni pracownicy. Nie godzi się by państwo polskie tak traktowało ludzi którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. Osobiście uważam, że policjanci powinni po pierwsze mieć odpowiednią ochronę prawną po drugie odpowiednio zarabiać. Na zachodzi funkcjonariusze pracujący na ulicy czyli drogówka i ogniwa patrolowe zarabiają w granicach 8-10 tysięcy złotych w przeliczeniu. Na polskie reala policjanci na ulicy powinni zarabiać przynajmniej 4-5 tysięcy ponieważ te chłopaki zasówają24 godziny na dobę jak wspomniałem niezależnie od warunków atmosferycznych pory dnia oraz tego czy to niedziela czy wigilia czy sylwester.

    Odpowiedz
  • M(2016-10-11 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    szkoda, że policja zarabia mniej niż pielęgniarki a zwłaszcza te kontraktowe , MASAKRA

    Odpowiedz
  • Sierżant_Garcia(2016-10-09 18:18) Zgłoś naruszenie 20

    U mnie w firmie coraz więcej kolegów-cywili co roku dostaje "podwyżki". Niestety tylko dlatego, że wzrasta płaca minimalna. Do tego ta "podwyżka" jest wypłacana jako składnik niewliczający się do podstawy uposażenia, czyli nie ma wpływu na wysokość przyszłej emerytury.

    Odpowiedz
  • elka(2016-10-05 15:13) Zgłoś naruszenie 40

    Czy ludzie, którzy piszą mundurowi mają także na myśli pracowników Policji? Oni mają pensje najniższe w całym resorcie i żadnych przywilejów wręcz przeciwnie nawet zakaz strajku wpisany w ustawę. Odpowiedzialność ogromna natomiast płaca nawet nie żałosna.

    Odpowiedz
  • polka(2016-10-01 23:29) Zgłoś naruszenie 20

    wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

    Odpowiedz
  • glina(2016-09-30 17:39) Zgłoś naruszenie 10

    Ja pracuje w mundurze 14 lat, mam na reke 3200zl, pracuje w systemie nienormowanym, rozne godziny pracy..... czasem caly tydzien nie widze sie z rodzina, w pracy daje z siebie wiele, staram sie jak moge by godnie nosic mundur.... Jest mi przykro ze ludzie na nas plują. Ja zawsze jestem dumny z faktu ze jestem glina i tego sie nie wstydze.... czasem jest mi wstyd za niektorych policjantów ktorzy hanbia mundur.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Quest(2016-09-25 17:36) Zgłoś naruszenie 31

    I co z tych podwyżek, skoro i tak ci na górze dostaną najwięcej a ci na dole i tak najmniej,a odpowiedzialność za powierzony sprzęt czy tez rodzaj wykonywanej pracy niebanalnie rózny. I ten co zarabia najmniej naraża swoje życie,zdrowie w akcjach podczas gdy pracownik w biurze siedzi sobie w cieple, w suchym bezpiecznym miejscu i gdzie tu sprawiedliwość pytam??? Nie bylo nie ma i nie bedzie nigdy szarak zawsze będzie szarakiem a pracownik biurowy elitą czy Kadrą pracującą , jak zwał tak zwał,ten co najniżej zawsze będzie oszukiwany,niedoceniany i wykorzystywany maksymalnie jak sie tylko da.

    Odpowiedz
  • czesiu(2016-09-22 09:58) Zgłoś naruszenie 11

    polaczki to zgnily narod,zepsuty do szpiku kosci !

    Odpowiedz
  • bunia(2016-09-13 08:08) Zgłoś naruszenie 20

    a co z służbami cywilnymi dalej głodówa.pracujemy tak samo jak kobiety mundurowe ich zarobki brutto 3800,00 zł. a my cywile 1900-2100 zł. brutto.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dodatek 2500 to za mało(2016-08-24 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Panie ministrze Zieliński proszę podnieść dodatki służbowe Białostockim komendantom bo biada biada im w oczy zagląda. Jak żyć dalej????

    Odpowiedz
  • czytelnik(2016-08-16 09:29) Zgłoś naruszenie 01

    dla ich tylko a dla innych aż

    Odpowiedz
  • igor(2016-08-06 22:04) Zgłoś naruszenie 18

    mundurowy srednio na ręke zarabia w granicach 5000 tys.zl.co całkiem nieźle.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz