statystyki

Powstaje czarna lista zawodów, a dyplomy i certyfikaty będą miały unijną rangę

autor: Urszula Mirowska-Łoskot12.02.2016, 07:17
Praca

Polska Rama Kwalifikacji (PRK) przypisuje kwalifikacjom odpowiedni poziom.źródło: ShutterStock

Każdy kraj w zjednoczonej Europie ma przesyłać informacje o osobach, które straciły uprawnienia do wykonywania zawodu lub posługują się sfałszowanym dyplomem. W ten sposób powstanie czarna lista pseudospecjalistów, a wgląd do niej będą miały uprawnione instytucje (m.in. ministerstwa i samorządy zawodowe).

„Na krześle, przy brudnym stole i z użyciem przeterminowanych leków leczył zęby dentysta z zagranicy. Za wizytę brał ok. 100 zł. Mężczyzna nielegalnie świadczył usługi stomatologiczne w jednym z domów jednorodzinnych koło Radomia.”


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • dyskryminacja we własnym kraju(2016-02-12 12:08) Zgłoś naruszenie 42

    A może by tak lista zawodów, które można wykonywać w Polsce, na podstawie papierów unijnych, do których wykonywania nie potrzeba takich wymagań, jakie narzuca się Polakom. Dla przykładu adwokat hiszpański - którym zostaje mając ukończone studia magisterskie - może wykonywać zawód adwokata w Polsce. Magister prawa po polskich studiach - jest w Polsce - człowiekiem bez zawodu. Barrister - odpowiednik adwokata w Polsce, nawet nie musi obowiązkowo kończyć studiów prawniczych. Nie wspominając, że w krajach anglosaskich nauka prawa (gdyby jedna wybrał tą drogę) trwa trzy lata (de facto nie całe trzy) -bo tylko jeden rok nie jest w trybie "part time". etc..etc..

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane