statystyki

Powstaje czarna lista zawodów, a dyplomy i certyfikaty będą miały unijną rangę

autor: Urszula Mirowska-Łoskot12.02.2016, 07:17
Praca

Polska Rama Kwalifikacji (PRK) przypisuje kwalifikacjom odpowiedni poziom.źródło: ShutterStock

Każdy kraj w zjednoczonej Europie ma przesyłać informacje o osobach, które straciły uprawnienia do wykonywania zawodu lub posługują się sfałszowanym dyplomem. W ten sposób powstanie czarna lista pseudospecjalistów, a wgląd do niej będą miały uprawnione instytucje (m.in. ministerstwa i samorządy zawodowe).

„Na krześle, przy brudnym stole i z użyciem przeterminowanych leków leczył zęby dentysta z zagranicy. Za wizytę brał ok. 100 zł. Mężczyzna nielegalnie świadczył usługi stomatologiczne w jednym z domów jednorodzinnych koło Radomia.”


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • dyskryminacja we własnym kraju(2016-02-12 12:08) Zgłoś naruszenie 42

    A może by tak lista zawodów, które można wykonywać w Polsce, na podstawie papierów unijnych, do których wykonywania nie potrzeba takich wymagań, jakie narzuca się Polakom. Dla przykładu adwokat hiszpański - którym zostaje mając ukończone studia magisterskie - może wykonywać zawód adwokata w Polsce. Magister prawa po polskich studiach - jest w Polsce - człowiekiem bez zawodu. Barrister - odpowiednik adwokata w Polsce, nawet nie musi obowiązkowo kończyć studiów prawniczych. Nie wspominając, że w krajach anglosaskich nauka prawa (gdyby jedna wybrał tą drogę) trwa trzy lata (de facto nie całe trzy) -bo tylko jeden rok nie jest w trybie "part time". etc..etc..

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane