Szeregowi będą mogli służyć w wojsku dłużej niż dwanaście lat

autor: Artur Radwan17.12.2015, 07:24; Aktualizacja: 17.12.2015, 09:40
Inni eksperci również są przekonani o słuszności decyzji nowego szefa MON, ale pod pewnymi warunkami.

Inni eksperci również są przekonani o słuszności decyzji nowego szefa MON, ale pod pewnymi warunkami.źródło: ShutterStock

Resort obrony chce przedłużać 12-letnie kontrakty dla żołnierzy zawodowych w korpusie szeregowym. Eksperci nie negują tego pomysłu, ale przestrzegają przed automatycznym przedłużaniem umów wszystkim żołnierzom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • Derfla $^(2017-03-28 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    Robota w wojsku winna być warunkowana:1/ zdrowiem- końskim 2/ wiekiem -40-lat !! Zasady proste i zrozumiałe, nie podlegająca żadnemu mataczeniu !! Sprawa wykształcenia::, pisać czytać dodawać odejmować , dzielić ,mnożyć w zakresie do stu !! Dla szeregowego, dla kaprala do tysiąca !! Amen.

    Odpowiedz
  • Derfla $^(2017-03-28 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    Robota w wojsku winna być warunkowana:1/ zdrowiem- końskim 2/ wiekiem -40-lat !! Zasady proste i zrozumiałe, nie podlegająca żadnemu mataczeniu !! Sprawa wykształcenia::, pisać czytać dodawać odejmować , dzielić ,mnożyć w zakresie do stu !! Dla szeregowego, dla kaprala do tysiąca !! Amen.

    Odpowiedz
  • koni(2016-12-24 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wybieram się do woja w wieku 35 lat ..jak sądzicie to dobry pomysł? Mam doświadczenie jako kierowca międzynarodowy, oraz inne kursy i kwalifikacje. Bagaż doświadczeń, który na pewno mi się w wojsku nie przyda , ale może... Jak sądzicie warto podpisać ten kontrakt na 6 - lat??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • BYŁY(2016-09-15 15:11) Zgłoś naruszenie 10

    To co tu chial bym napisac wsadzili nie by do paki ,,,,Powiem iz mam 12 lat sluzby i juz nie jedno widzialem ale teraz co sie dziej w MON to juz jest przesda..... SYN,WOJEK,TATA,DZIADEK itd... jak nie masz kogos w rodzinie to zapomnij a jakim kolwiek awansie ... bedzie pracowal te 25 lat jak beduinnn a najgorsze jest to ze jesli dowodca stwierdzi ze niecche cie to cie bo kolegi wnuczeka nie ma pracy i tata mu zalatwil etat to wywala na zbity pysk nawet jak bedziesz mial 20lat sluzby i nawet glosu nie bedziesz mial.....A co do kobiet w wojsku a dokladnei jesli chodzi o Bojówke to zenada jest... wiecznie problem ... a jesli jest problem to taka osoba na etacie radzika zostaje oddelegowana do sztabu a za nia zgadnijcie kto jest radzikiem ..... Kolega z ktorym byla w plutonie on jako strzelec a ona jako radzik i w takiej styuacji z owy dzentelmen staje sie 2 w jednym ... i tak jest!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • sędzin z błędzin(2016-07-31 19:35) Zgłoś naruszenie 33

    Zołnierze to jedni z najgłupszych ludzi na świecie, ponieważ walczą za coś co jest sprzedane, czyli państwo.

    Odpowiedz
  • (2016-04-14 17:04) Zgłoś naruszenie 30

    Wojsko przedłuża kontrakty żołnierzom...hahaaha do lat 14stu. ze zmienionej 12 letniej służby. Przynajmniej tak jest w naszej Jednostce. Gratuluję panom pomysłu. Mało tego, osoby ze środowiska cywilnego są wdrażane w struktóry wojskowe i kierowane natychmiast na kursy specjalistyczne. Gdzie żołnierze mogą o tym marzyc i prosic w nieskonczonosc- to jest Wojskowa rzeczywistosc!!! Gdzie jest pomoc w postaci Stabilizacji Zawodowej o której jest mowa w spotach reklamowych?!

    Odpowiedz
  • LOLO(2016-02-12 15:43) Zgłoś naruszenie 11

    TO ZAZDROSC.

    Odpowiedz
  • Czy (2016-02-09 17:08) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam za nic robienie to tak za dużo bo na podaniu każdy pisał uprzejmie proszę służba to służba bo w policji czy w straży trzeba pracować a nie na kosoli grac i 7-15 a wy tylko narzekacie wiec panowie na forum albo konikowi na helu zameldować

    Odpowiedz
  • gość(2016-02-07 20:56) Zgłoś naruszenie 50

    Nie będzie służby stałej to szeregowi będą uciekać !!! co to kontrakty co 2 lata ani kredytu nie chcą dać w bankach chamstwo goni chamstwo

    Odpowiedz
  • Abc(2016-02-04 16:29) Zgłoś naruszenie 30

    Xyz jesteś zwykłą parówą. Nie wiesz jak jest a udajesz najmądrzejszego.

    Odpowiedz
  • Gość(2016-01-31 23:14) Zgłoś naruszenie 30

    A CO Z SZEREGOWYMI CO SĄ NA NOWYCH ZASADACH 25 LAT CHAMSTWO POWINNI ZROWNAC WSZYSTKIM 15 LAT JAK TO SIE MOWI HU......O ALE JEDNAKOWO POWINNA BYC SLUZBA STALA A NIE KONTRAKTOWA W POLICJI POTRAFIĄ MIEC NA STALE UMOWY JAK BY MOZNA BYLO PRZEJSC DO POLICJI Z WOJSKA BEZ EGZAMINÓW TO BU SZEREGOWYCH WOGULE W WOJSKU NIE ZOSTALO

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • xyz(2016-01-31 16:52) Zgłoś naruszenie 13

    i nie mowcie mi o specjalistach:):))zenujace to jest to ze - polowa z "Was" nie potrafi zaliczyc WF na ocene bdb i to jest porazka no ale przeciez jestescie "specjalistami"" z tego co zauwazylem to oczekujecie tylko praw ale o obowiazkach to juz czesto zapominacie :(((:(:(:( dostaliscie palec i juz z wasza pazernoscia chcecie reke :((:(:(:(dobrze by bylo zebyscie czasami staneli przed lustrem .......no ale jak sie nie ma lustra:(:(:(:(

    Odpowiedz
  • xyz(2016-01-31 16:43) Zgłoś naruszenie 16

    no to teraz "szwajcarii" calkiem sie p............:((brak slow 45 letni szeregowy kon posiedzi sobie d o 15 lat w monie mieszkanko odprawa ):)ale jaja:):):)i co tylko dlatego ze byl na "misji" w syrii ,czy taki szwajcar zmechol ktory za nic nie odpowiada tylko ma jeden obowiazek przyjsc na 7 i wyjsc o 15-tej zasluguje na emeryturte???i niech mi nie mowia politycy ktorzy nigdy nie byli w wojsku ze ktos taki jest niezbedny brak slow

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • st. szer. Janusz Kowalik(2016-01-27 19:40) Zgłoś naruszenie 30

    Bardzo dobrą alternatywą jest pełnienie służby w formacji ochrony jednostek wojskowych. nie ma co ukrywać , że mając za sobą 12 lat czynnej wyczerpującej służby , mając 38 a niejednokrotnie ponad 40 lat życia, nasza sprawność już nie jest taka jak na początku służby. Pozdrawiam i więcej optymizmu panowie żołnierze .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kardziuu(2016-01-20 14:51) Zgłoś naruszenie 31

    Myślę że takowej odpowiedzi nie otrzymasz ale wiem że jest sens w tym co napisałeś. Szkoda tylko że nikt tego nie czyta i nikt nie weźmie sobie do serca twoich słów. Natomiast jeśli chodzi o mnie to sam chce wstąpić do korpusów szeregowych, myślę że na 2017 rok i zastanawia mnie jakie poświęcenie mnie czeka aby zrobić karierę we wojsku. Skończyłem wyższą szkołe, prawo jazdy kat C, różnorodne kursy żeby ułatwić sobie tą ścieżkę ale z tego co czytam i śledzę to mam marne szanse pomimo moich strań dopóki Panowie w garniturach srający w stołki nie zadecydują o zmianie art. 13 ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (t.j. Dz.U. z 2011 r. poz. 1414 ze zm.) Pozdrawiam.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • urbi(2016-01-14 17:38) Zgłoś naruszenie 141

    proszę o odpowiedź, czym różni się kapral z wysługą 11 lat od szeregowego z wysługą 11 lat, który razem ze swoją drużyną (szeregowymi w takim samym wieku i tą samą wysługą) biega, jeździ wozem, siedzi w okopie i td. odpowiem. kapral ma prawo pracować jeszcze 18 lat i więcej. szeregowemu zostało parę miesięcy i cywil (bo się nie nadaje. odnośnie komentarza gen. Waldemara Skrzypczaka- czemu nie martwi się pan generał o serca podoficerów i oficerów z 30-sto i więcej letnim stażem. znam sierżanta, który ma 32 lata służby i myślę, że po przebiegnięciu 3 km potrzebowałby pomocy lekarza co najmniej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz