Urzędnikom żyje się dobrze: Wynagrodzenia rosną, zwolnień nie będzie

autor: Artur Radwan08.12.2015, 07:07; Aktualizacja: 08.12.2015, 10:03
grupa osób, urzędnicy

W niektórych samorządach radni nie zdecydowali się na podwyżki . Za to ich brak został zrekompensowany nagrodami.źródło: ShutterStock

Gminy i powiaty narzekają na pustki w budżetach. Mimo to większość z nich zamierza w przyszłym roku podwyższyć pensje pracownikom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (56)

  • hahaha(2015-12-08 08:03) Zgłoś naruszenie 664

    No panie Radwan to się po raz kolejny pan popisałeś!! Artykuł z pupy wzięty z prostej przyczyny chociażby administracja rządowa proszę chociaż o trochę prawdy po pierwsze primo są to przede wszystkim urzędy centralne i ministerstwa gdzie pensje są bajońskie i zawyżają średnią, po drugie jak chcesz gościu napisać rzetelny artykuł podaj widełki czyli 4000 - 4800 - 2% ogółu zatrudnionych w adm. rządowej, 3000 - 4000 - 8% ogółu zatrudnionych w adm. rządowej, natomiast 1850 - 3000 - 90% zatrudnionych w adm. rządowej choć trochę prawdy w tych artykułach, nie wiesz jak napisać prawdę zapraszam do siebie do urzędu rządowego na prowincji pokażemy rmua i się dowiesz ile się płaci 40% załogi minimalna krajowa pozostali oprócz szefostwa w postaci 4 osób około 2500 brutto niekiedy po 30 latach pracy więc życzę trochę pokory panie Radwan i choć trochę obiektywizmu jak można takie bzdury pisać

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2015-12-08 08:04) Zgłoś naruszenie 84

    Autor Artur Radwan, jak widzę, z pasją godną śledczego ciągle pisze o pieniądzach innych, głównie w urzędach, samorządowych, centralnych, terenowych, itd. Ciekawe, czy to z powodu braku innych tematów, czy to jakiś wewnętrzny kompleks? Czy naprawdę nie ma innych poważnych tematów, tylko ciągle o tych pieniądzach? Sam zarabiam ponad 5 tys., jako urzędnik, ale po pierwsze z nagrodami, trzynastką, dodatkami, a jak przychodzi co do czego mi zostaje na rękę jakieś 3,2 tys. zł. Czy to dużo - tak, mogliby powiedzieć co niektórzy. Tylko, czy naprawdę to takie kokosy? Po opłaceniu raty kredytu, pożyczki, bieżących rachunków za media, paliwo do auto, niewiele już zostaje, a nie jest to koniec wydatków. nie chciałbym tu uzewnętrzniać się, ale łatwo domyślić się, że są też i inne wydatki. Wolałbym, żeby jednak Pan Radwan, przestał mi zaglądać do kieszeni, tylko zająć się czymś innym. Niech może Redaktor Naczelny podsunie mu jakieś inne tematy? Na przykład chociaż ten, jak mało zarabiają urzędnicy w sądownictwie i prokuraturze powszechnej - jeśli już tak bardzo chce pisac o pieniądzach innych. Niech będzie to cykl artykułów, dlaczego, ludzie pracują za grosze a Ministerstwo Sprawiedliwości i Prokurator Generalny niewiele robią lub też nic, aby poprawić dolę ciężko tyrających ludzi. Żeby mężowie nie musieli już utrzymywać ze swoich pensji żon pracujących w takich budżetówkach.

    Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2015-12-08 08:06) Zgłoś naruszenie 133

    Artur Radwan, jak widzę, z pasją godną śledczego ciągle pisze o pieniądzach innych, głównie w urzędach, samorządowych, centralnych, terenowych, itd. Ciekawe, czy to z powodu braku innych tematów, czy to jakiś wewnętrzny kompleks? Czy naprawdę nie ma innych poważnych tematów, tylko ciągle o tych pieniądzach? Sam zarabiam ponad 5 tys., jako urzędnik, ale po pierwsze z nagrodami, trzynastką, dodatkami, a jak przychodzi co do czego mi zostaje na rękę jakieś 3,2 tys. zł. Czy to dużo - tak, mogliby powiedzieć co niektórzy. Tylko, czy naprawdę to takie kokosy? Po opłaceniu raty kredytu, pożyczki, bieżących rachunków za media, paliwo do auto, niewiele już zostaje, a nie jest to koniec wydatków. nie chciałbym tu uzewnętrzniać się, ale łatwo domyślić się, że są też i inne wydatki. Wolałbym, żeby jednak Pan Radwan, przestał mi zaglądać do kieszeni, tylko zająć się czymś innym. Niech może Redaktor Naczelny podsunie mu jakieś inne tematy? Na przykład chociaż ten, jak mało zarabiają urzędnicy w sądownictwie i prokuraturze powszechnej - jeśli już tak bardzo chce pisać o pieniądzach innych. Niech będzie to cykl artykułów, dlaczego, pracuje za grosze a Ministerstwo Sprawiedliwości i Prokurator Generalny niewiele robią lub też nic, aby poprawić ich ciężką dolę. Żeby mężowie nie musieli już utrzymywać ze swoich pensji żon pracujących w takich budżetówkach.

    Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2015-12-08 08:07) Zgłoś naruszenie 168

    Artur Radwan, jak widzę, z pasją godną śledczego ciągle pisze o pieniądzach innych, głównie w urzędach, samorządowych, centralnych, terenowych, itd. Ciekawe, czy to z powodu braku innych tematów, czy to jakiś wewnętrzny kompleks? Czy naprawdę nie ma innych poważnych tematów, tylko ciągle o tych pieniądzach? Sam zarabiam ponad 5 tys., jako urzędnik, ale po pierwsze z nagrodami, trzynastką, dodatkami, a jak przychodzi co do czego mi zostaje na rękę jakieś 3,2 tys. zł. Czy to dużo - tak, mogliby powiedzieć co niektórzy. Tylko, czy naprawdę to takie kokosy? Po opłaceniu raty kredytu, pożyczki, bieżących rachunków za media, paliwo do auto, niewiele już zostaje, a nie jest to koniec wydatków. nie chciałbym tu uzewnętrzniać się, ale łatwo domyślić się, że są też i inne wydatki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • recists.(2015-12-08 08:15) Zgłoś naruszenie 725

    nieroby lepiej nmaja niz za komuny rencista 651 pln zapamietamy przy wyborach pani szydlo......

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • marik1973(2015-12-08 08:17) Zgłoś naruszenie 331

    które gminy tak płacą, swoją średnia sobie wsadzcie, naczelnik zarabia 10 tyś, a 4 pracowników którzy wszystko robia po 2 tyś, oczywiście naczelnik z nadania partyjnego lub znajomy prezydenta

    Odpowiedz
  • ana(2015-12-08 08:40) Zgłoś naruszenie 404

    2,5 tys. netto miesiecznie, które potrzebuję do kredytu na mieszkanie, nie chce w żaden sposób wyjść nawet z tą "osławioną" trzynastką i nagrodą..

    Odpowiedz
  • Małgorzata (2015-12-08 08:50) Zgłoś naruszenie 375

    Jestem urzędnikiem z 20-letnim stażem i byłabym prze-szczęśliwa gdyby moja pensja była w wysokości o której pan pisze!!!! . skąd Pan bierze te pomysły i kto pozwala je przełożyć panu na papier.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • stat(2015-12-08 09:00) Zgłoś naruszenie 162

    Jak chce się napisać rzetelny artykuł to może podać medianę wynagrodzeń, nie "średnie zarobki"? Odliczyć dyrektorów i z-ców - tyle, że wtedy nijak nie da się zrobić "szczującego" nagłówka...

    Odpowiedz
  • K.k.(2015-12-08 09:01) Zgłoś naruszenie 61

    No ale z Prudnika to jestem dumny. Gmina biedna, ale z gestem.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-12-08 09:02) Zgłoś naruszenie 57

    Jeśli zwolnień w urzędach i instytucjach nie będzie , To PiS , u władzy , długo nie PObędzie . I po raz kolejny się okaże , kto jest głupi .

    Odpowiedz
  • pk(2015-12-08 09:25) Zgłoś naruszenie 413

    No kolejny zakłamany artykuł o urzędnikach - nie dziwię się że społeczeństwo wiesza na nas psy bo mamy się jak pączek w maśle. Największym przekłamaniem jest podawanie średniej pensji, która przekracza 4 tys. zł bez dopisania czy to brutto czy netto, a nawet nie patrząc na to czy brutto czy netto - średnia pensja nie uwzględnia rzeczywistych wynagrodzeń bo naczelnik/dyrektor, który zarabia 10 tys. podwyższa średnią pensję do tych 4 tys. Ja pracownik marszałka, zajmuję się kontrolą projektów unijnych wynagrodzenia dostaję ciut ponad 2 tys. na rękę. Coroczne podwyżki - jakaś KPINA. Stoimy na samym końcu chroniąc budżet europejski przed jego pomniejszeniem z tytułu nieprawidłowości - roboty mamy tyle że nie wiadomo za co się zabrać, cały czas w rozjazdach, z nierealnymi terminami na informacje pokontrolne (związane z pracą w domu bez żadnego dodatkowego wynagrodzenia bo jak się chce zostać po godzinach to nie ma żadnego przełożonego, który może sprawować pieczę nad nieszczęsnym szeregowym pracownikiem) i nie dostajemy nic innego niż inni pracownicy urzędu - a uzasadnienie zazwyczaj jest takie samo - przecież jak wy dostaniecie to CI inni nic nie dostaną - mimo że CI inni wiedząc o wakatach nie decydują się przejść do funduszy bo musieliby pracować (jeżeli kogoś obraziłem to wybaczcie ale taka jest prawda). I tak z ue mamy specjalny priorytet Pomoc Techniczna z którego jesteśmy w całości wynagradzani, tylko że co roku miliony wracają do Brukseli - bo jak my dostaniemy to inni nie dostaną więc lepiej przecież zwrócić. Proponuję autorowi dokonać uczciwej analizy - sprawdzić rzeczywiste zarobki szeregowego pracownika netto - bo to jest pensja, za którą musimy przeżyć, sprawdzić czy nagrody/podwyżki dostali szeregowi pracownicy, a nie zaufani politycznie/znajomi itp. a dopiero później POPEŁNIAĆ ARTYKUŁ O ZAROBKACH URZĘDNIKÓW.

    Odpowiedz
  • zew(2015-12-08 09:33) Zgłoś naruszenie 535

    Nierobom budżetowym kategoryczne NIE !!!!PODATNICY !!! Jak najszybciej zwolnić armię urzędniczej budżetowej hołoty w interesie podatników!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marek K.(2015-12-08 09:43) Zgłoś naruszenie 07

    Kolega jest jakimś tam naczelnikiem w gminie. Pensje pań urzędniczek 5 tys i wyżej. Ciągłe dopominanie się o nagrody, trzynastki, no i podwyżki. Kolega przejdzie teraz na emeryturę i już się śmieje co te panie zrobią, bo niewiele umieją same. Potrzebują przełożonego, który im wyznaczy pracę, który musi mieć wykształcenie prawnicze, a tam takiego drugiego nie ma. Tam robota to jest "fucha"!

    Odpowiedz
  • Specjalista(2015-12-08 09:58) Zgłoś naruszenie 273

    Panie Radwan, kłamstwo jakie wyłania się z Pana artykułu nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem, jestem urzędnikiem w administracji samorządowej i wie Pan ile zarabiam- 2250 zł brutto, w supermarketach ludzie więcej zarabiają, ale widzę po artykule że trzeba szczuć na siebie ludzi i tyle, gratulacje dla Pana

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rosną jak się umie zarządzać(2015-12-08 10:01) Zgłoś naruszenie 114

    Zatrudniamy w polsce młodziaków na minimalną krajową w miejsce emerytów specjalistów.... A uzyskane w ten sposób środki idą na nagrody dla menegmentu i jeżeli jesteś członkiem owej góry to ci kilka tyś w roczku skapnie - czyli pensje rosną i to całkiem nieźle. Poza tym ci na niskich płacach są posłuszni (licząc naiwnie na podwyżki....) i łatwi do ewentualnej wymiany. Stan ten prowadzi do rozwarstwienia jak w Carskim urzędzie na dostojników i skrybów.

    Odpowiedz
  • anna(2015-12-08 10:16) Zgłoś naruszenie 10

    wszystkim piszacym o

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • skarbona(2015-12-08 10:20) Zgłoś naruszenie 181

    redaktor (celowo z małej litery) Tak myślałam, że to znowu ty szczujesz na urzędników. Nie zapominaj, że ty też byłeś URZĘDNIKIEM. Chciałbyś wtedy przeczytać jakim to jesteś pasożytem? Wracając do tematu: żeby mieć tokarza, murarza to wystarczy krótki kurs. Żeby mieć ekspedientkę to wystarczy 2-3 godzinne szkolenie z obsługi kasy. A żeby mieć kompetentnego urzędnika to trzeba lat!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anastazja (2015-12-08 10:23) Zgłoś naruszenie 20

    jak wróci ustawa o emeryturach 60 i 65 będę najszczęśliwsza na świecie po 38 latach pracy 2076 zł na rękę w samorządzie i podwyżki nawet tej z waloryzacji 0 już tak od 5 lat bo są inne cele zatrudnianie kierowników w dziale gdzie jest czterech pracowników z tego 2 kierowników, czekam tylko na 60 lat wezmę odprawę i nagrodę za lata pracy 40 i na drugi dzień mnie nie ma, mogę mieć 800 zł emerytury będę chodziła po zapomogi do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na opał i leki i to chyba o to chodzi ,żeby po 40 latach pracy tak człowiek był upokorzony, bardzo dziękuje, za pracę w administracji samorządowej pomorze

    Odpowiedz