Urzędnikom żyje się dobrze: Wynagrodzenia rosną, zwolnień nie będzie

autor: Artur Radwan08.12.2015, 07:07; Aktualizacja: 08.12.2015, 10:03
grupa osób, urzędnicy

W niektórych samorządach radni nie zdecydowali się na podwyżki . Za to ich brak został zrekompensowany nagrodami.źródło: ShutterStock

Gminy i powiaty narzekają na pustki w budżetach. Mimo to większość z nich zamierza w przyszłym roku podwyższyć pensje pracownikom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (56)

  • kate(2015-12-24 09:25) Zgłoś naruszenie 20

    Panu Arturowi autorowi i wielbicielowi urzędników powiem skąd ta średnia: co 5 osoba w urzędzie to kierownik namaszczony przez partię i wynagrodzenia tej kadry i jej nagrody. podwyższają średnią. Oprócz kierowników po każdych wyborach mamy doradców, specjalistów, asystentów etc a reszta wesoło pracuje za 2200. Litości! To niewiedza czy zła wola????

    Odpowiedz
  • Arteks(2015-12-21 18:51) Zgłoś naruszenie 20

    Czytam ten artykuł i szlak mnie trafia. Ten kto pisał o tych wygórowanych zarobkach to był chyba na haju. Ja pracuje w Urzędzie Miasta w Rybniku, ogółem ma 48 lat pracy a mam netto 2 400 zł , w tym 520 zł za wysługę. Czyli 1 880 zł netto otrzymuję za 48 lat pracy. Ale super wynagrodzenie !!!! Nigdy nie mieliśmy podwyżek co roku. Może mieli, ale Ci przydupasy Prezydenta. Owszem mają bardzo wysokie wynagrodzenia Naczelnicy, kierownicy i wierni Prezydentowi. Facet porozmawiaj z pracownikami, którzy ciężko pracują to Ci powiedzą jak faktycznie jest w Urzędach. I nie będziesz bzdur pisał.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • barbara(2015-12-18 15:25) Zgłoś naruszenie 20

    1800 zł po 20 latach pracy + dodatki i pracy za 3 osoby co najmniej, nawet nie można zjeść śniadania normalnie tylko w biegu. Razem na rękę ok. 1750. Obraża mnie ten artukuł. I jeszcze chcą mi zabrać 13 pensję i te marne dodatki. Mam nadzieję , że te 4 lata szybko miną!

    Odpowiedz
  • an(2015-12-09 08:47) Zgłoś naruszenie 20

    "średnia" - fajne stwierdzenie.... szkoda tylko że pensja podrzędnego, zwykłego pracownika urzędu, który robi najwięcej ale w oczach "władzy" nic nie znaczy, wynosi prawie 2 razy mniej niż średnia, czyli 2500 zł brutto

    Odpowiedz
  • urzednik samorządowy(2015-12-08 23:35) Zgłoś naruszenie 30

    Pracuje w starostwie 120 tys. powiatu. Srednia pensja to 2700 brutto. Podwyzek nie bylo kilka lat.

    Odpowiedz
  • dotyłu(2015-12-08 22:30) Zgłoś naruszenie 40

    Durny i tendencyjny artykuł. Gdzie niby te pensje wzrastają chyba, że w urzędach centralnych. W powiatowych ZUS-ach, US-ach jest wielka lipa. Dziadowskie wynagrodzenia przy coraz wyżej postawionych wymaganiach, a wprowadzenie niedopracowanego systemu przez końcem roku podatkowego to już Sabotaż.

    Odpowiedz
  • spirit of your soul(2015-12-08 21:33) Zgłoś naruszenie 30

    Zabranie trzynastek to tak w ramach podwyżek jak rozumiem?

    Odpowiedz
  • statystyk(2015-12-08 21:19) Zgłoś naruszenie 30

    Jak weźmiemy dochody redaktora Radwana oraz redaktora Lisa i redaktor Olejnik, a następnie dzieląc na trzy, wyciągniemy z tego "średnią statystyczną", to wyjdzie, że przeciętny dziennikarz zarabia kilkadziesiąt tys. zł miesięcznie. Przy tej kwocie urzędnicze 4,8 tys. to marne grosze. Gratuluję panie Radwan.

    Odpowiedz
  • dfdfdd(2015-12-08 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    do zew(dzisiaj 09:33)-co nie chciało się uczyć i nosisz cement na budowie

    Odpowiedz
  • GS(2015-12-08 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do prawnika ze Szczecina. Czy tylko Pan ponosi wszelkiego rodzaju wydatki? Czy Pan jest z innej gliny lepiony? Wysyła Pan renciste do odpowiedniego miejsca w szeregu- beszczelne i bezduszne.

    Odpowiedz
  • asdfg(2015-12-08 18:08) Zgłoś naruszenie 03

    oj widzę, że urzędnicy na forum w czasie pracy aktywni

    Odpowiedz
  • rita(2015-12-08 17:47) Zgłoś naruszenie 30

    aby szlag trafił rząd o to się będę modlić w święta, bo zbrzydło mi życie w biedzie pomimo, że pracuję, no bo jak można żyć mając po 36 latach pracy 1400 zł netto.

    Odpowiedz
  • T1000(2015-12-08 16:14) Zgłoś naruszenie 10

    Takie beznadziejne pismaki jak Radwan powinni za misję ryżu pracować i dziękować za to na kolanach swemu panu!

    Odpowiedz
  • pracownik budżetówki(2015-12-08 15:17) Zgłoś naruszenie 30

    Kolejny artykuł o bajkowym życiu urzędasów, nie wiem za co dziennikarze tak wieszaja psy na tym niewdzięcznym zawodzie, chcecie żyć w dżungli bez żadnych przepisów i praw?. Powiem wam jak jest np. w samorządach, na wysokich stanowiskach jest faktycznie nieźle ale tak zwani szeregowcy są dziadami. Pracuję prawie 10 lat w jednym z samorządów na Śląsku, mam trochę ponad 1600 na rękę, podwyżki? haha no może raz na trzy lata ze 100zł (brutto)planuje zmienić pracę bo szkoda mojego wykształcenia, tak jest w większości urzędów wiem od znajomych z innych miast a pojechanie do kilku większych miast gdzie faktycznie są lepsze płace w budżetówce ale i koszty życia i robienie na tej podstawie ludziom wody z mózgu to zwykłe świństwo. Takie podejście powoduje nie tylko że urzędnicy mają śmiesznie niskie płace bo społeczeństwo jest przeciwne podwyżkom ale też powoduje brak szacunku dla Państwa i władzy w ogóle z czym w Polsce już i tak jest średnio. Róbcie tak dalej a nikt nie będzie pracował w tym zawodzie.

    Odpowiedz
  • anka(2015-12-08 14:57) Zgłoś naruszenie 40

    Mój mąż zarabia w urzędzie 1500 złotych na rękę, na jego stanowisku wymagane jest wyższe wykształcenie, kursy i doświadczenie zawodowe. Od nowego roku ma dostać podwyżkę - 82 złote. Otwieramy szampana!

    Odpowiedz
  • monika(2015-12-08 12:50) Zgłoś naruszenie 82

    Pracownicy GP nie mają na co narzekać. Pensje większości z nich są co roku podwyższane. Tak samo stanie się w przyszłym. Z sondy mojej wynika ponadto, że w GP bardzo rzadko dochodzi do zwolnień pracowników, wzrasta natomiast liczba etatów. ( ....) kopiuj wklej i tak dalej a może tak choć raz rzetelnie a nie te same wnioski tyko pory roku publikacji się zmieniają. Oczywiście rozumiem potrzebę publikacji i rozumiem z kąt treść artykułu. Szkoda tylko ze treści w prasie są jak kiełbasa produkuję się taką co się sprzedaje a o jakość jest nie ekonomiczna. Dla wszystkich pożeraczy kortonu życzę na święta kawałka szynki. A dla producentów kartonu snu o Nagrodzie Politzrra. Jest dla nich tak samo realny jak te nasze płace. Wesołych Świąt :)

    Odpowiedz
  • Amateus Rex(2015-12-08 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Sprzedawcy wchodzą Amerykanom do tyłka. Chodzi o to by najwięcej sprywatyzować, wywalić ludzi z pracy i otworzyć dla Amerykańskiego szefa kolejną, 10tą galerię handlową. O nie Panie Radwan. Od kiedy Amełykańskie media tak interesują się "prawami człowieka" w Polsce? Będą całą parą opłacać PR-owców by szczuli na PiS, bo ośmielił się podnieść głowę wobec neoliberalnych niszczycieli świata.

    Odpowiedz
  • zdziwiony emeryt(2015-12-08 12:21) Zgłoś naruszenie 01

    Panie z KIELC Jaka podwyżka o inflację???????Przecież jest DEFLACJA!!!!!!!!!!!Emerytom wyliczono 0,004%!!!!!!!!!!!!tj 0,30-0,80 gr.!!!!!!!!!!Wam wylicza sie inaczej????????????????

    Odpowiedz
  • Scan(2015-12-08 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Spójrzcie na niego na ten głupi uśmieszek. Własnie po to pisze te bzdury, żeby ludzi denerwować pracujacych w samorzadach. Chce, żeby ludzie się wypowiadali i denerwowali. Nalezy zaprzestać odpowiadać dziennikarzynie.

    Odpowiedz
  • I to jest swietne(2015-12-08 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Wzrost PKB o 3,4%, wzrost wynagrodzen o 4,5%, waloryzacja emerytur 0%.

    Odpowiedz