statystyki

Korpus służby cywilnej bez prawa do zawierania układów zbiorowych pracy? Zadecyduje TK

autor: Artur Radwan14.10.2015, 07:13; Aktualizacja: 14.10.2015, 08:08
grupa osób, urzędnicy

Eksperci odmienne potraktowanie członków służby cywilnej uważają za zasadne.źródło: ShutterStock

Trybunał Konstytucyjny już 17 listopada rozstrzygnie, czy korpus służby cywilnej powinien być wyłączony z możliwości zawierania układów zbiorowych pracy

To efekt złożonego w sierpniu 2014 r. wniosku NSZZ „Solidarność” o zbadanie zgodności art. 239 par. 3 pkt 1 kodeksu pracy z konstytucją. Zgodnie z nim układu zbiorowego pracy nie zawiera się dla członków korpusu służby cywilnej.


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane