statystyki

Będą cięcia etatów oficerskich Biura Ochrony Rządu

autor: Bożena Wiktorowska18.08.2015, 07:17; Aktualizacja: 18.08.2015, 08:26

O 84 zmniejszy się liczba oficerów chroniących najważniejsze osoby w Polsce. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przekonuje, że redukcje mają na celu usprawnienie realizacji zadań, które muszą być dostosowane do aktualnych zagrożeń.

Przy okazji publikacji projektu nowelizacji rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 24 maja 2002 r. w sprawie stawek uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 315 ze zm.) ujawniono planowaną reorganizację tej formacji. Jak wynika z uzasadnienia dokumentu, celem nadrzędnym zmian jest usprawnienie realizacji przez BOR zadań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobom i obiektom ochranianym.

Zgodnie z nowymi przepisami zlikwidowanych zostanie 58 stanowisk szefów wydziałów, których zastąpi 54 naczelników wydziałów. Z kolei szefów zespołów zastąpią kierownicy sekcji – w sumie zredukowanych zostanie pięć miejsc pracy. Ponadto na nowo utworzonych stanowiskach będą mogli być zatrudniani zarówno podpułkownicy, jak i majorzy. Do tej pory szefami wydziałów i kierownikami sekcji mogli zostać tylko pułkownicy i podpułkownicy. Projekt rozporządzenia wprowadza także nowy stopień etatowy – porucznika z określonymi grupami uposażenia, które zostały ustalone w wysokości 2380 zł oraz 2500 zł miesięcznie.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane