statystyki

Będą cięcia etatów oficerskich Biura Ochrony Rządu

autor: Bożena Wiktorowska18.08.2015, 07:17; Aktualizacja: 18.08.2015, 08:26

O 84 zmniejszy się liczba oficerów chroniących najważniejsze osoby w Polsce. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przekonuje, że redukcje mają na celu usprawnienie realizacji zadań, które muszą być dostosowane do aktualnych zagrożeń.

Przy okazji publikacji projektu nowelizacji rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 24 maja 2002 r. w sprawie stawek uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 315 ze zm.) ujawniono planowaną reorganizację tej formacji. Jak wynika z uzasadnienia dokumentu, celem nadrzędnym zmian jest usprawnienie realizacji przez BOR zadań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobom i obiektom ochranianym.

Zgodnie z nowymi przepisami zlikwidowanych zostanie 58 stanowisk szefów wydziałów, których zastąpi 54 naczelników wydziałów. Z kolei szefów zespołów zastąpią kierownicy sekcji – w sumie zredukowanych zostanie pięć miejsc pracy. Ponadto na nowo utworzonych stanowiskach będą mogli być zatrudniani zarówno podpułkownicy, jak i majorzy. Do tej pory szefami wydziałów i kierownikami sekcji mogli zostać tylko pułkownicy i podpułkownicy. Projekt rozporządzenia wprowadza także nowy stopień etatowy – porucznika z określonymi grupami uposażenia, które zostały ustalone w wysokości 2380 zł oraz 2500 zł miesięcznie.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane