Będą podwyżki dla służb mundurowych. Rząd daje im 700 milionów złotych

04.08.2015, 13:30; Aktualizacja: 04.08.2015, 14:13
Konferencja prasowa po posiedzeniu rządu

Konferencja prasowa po posiedzeniu rząduźródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

W przyszłym roku podwyżki dla służb mundurowych. Rząd przeznaczy na ten cel ponad 700 milionów złotych i chce, by wzrost płac był regularny, coroczny.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (31)

  • oszukany(2015-09-10 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    na co liczycie , moja ostatnia podwyżka wyglądała tak;-dostałem 150zł do podstawy a zabrano mi 120 zł z czego innego tak postępuje psp

    Odpowiedz
  • normalny(2015-08-10 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak dać ludziom chorym/niepełnosprawnym/,od dziewięciu lat nie podwyższony zasiłek 153 zł,na to nie ma. Ale dla prześladowców w mundurach ,tak/naród mundurowych ,nazywa bardziej dobitnie,oczywiście ,na minus/

    Odpowiedz
  • Wdzięczny(2015-08-06 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Za codzienne narażanie życia przez Policję, SW 70 ZŁ., Dziękuję!, już z rodziną zastanawiamy się czy na Majorkę lub Bahama.

    Odpowiedz
  • Ja(2015-08-06 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ja bym na miejscu Platwormiakow nie chwalił się taka podwyżka dla mundurowki. Tak samo potraktuje ich na jesień. Zegnajcie.

    Odpowiedz
  • jcoll(2015-08-06 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    z moich wyliczeń policjant dostanie około 70 zł na rękę fest podwyżka. zapomogi dają więcej w mops i gops
    PO-dziękuje w październiku. Teraz wiemy ile warte są służby dla pani premier

    Odpowiedz
  • bardzo zły...(2015-08-05 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    Miało być 2 mld na podwyżki, teraz jest 700 mln? Gdzie jest 1,3 mld?? Znowu nas oszukali...Zakichane PO i PSL...

    Odpowiedz
  • VIKING(2015-08-05 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Za Co Mundurowka Ma Dotac wieksza kase? Policja Ma Patrolowac Ulice -jezdza sobie jak By mieli kilometrowki Do wyjezdzenia,celnicy Sam nie Wiem Za Co Jedenie Do Strazakow Nie ma Sie czego Przyczepic!! Nie placa Za Przejazdy komunikacja Czy sa na Sluzbie czy nie Trzynastki czternastkiI Wiele Innych dodatkow-niech Ujawnia To!!! Inne grupy Spoleczne sa Przy Nich Jak Zebracy!!!

    Odpowiedz
  • polak(2015-08-05 09:59) Zgłoś naruszenie 10

    Komendanci beda dzielic miedzy soba i swoich ucholi. A ci na dole jak ja dostana ochlapy. Zenada.

    Odpowiedz
  • emeryt(2015-08-05 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    jak chcą to pieniądze znajdą, tylko nie dla wszystkich, ostatnio zauważyłem, że stałą się moda na podwyżki, tylko dlaczego dla emerytów kilka złotych emeryci jest nas bardzo dużo więc też wyjdźmy na ulicę, może nas zauważą

    Odpowiedz
  • masp(2015-08-05 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    ha ha ha 6% dla cywila ... co daje 2000zł bruttox 6% = 120zł brutto czyli 84 zł netto :) :)

    Odpowiedz
  • duka(2015-08-05 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    A co z podwyżkami dla Służby Więziennej jak zwykle o niej nie ma mowy.Jako jedyna z formacji służb mundurowych podległa Ministrowi Sprawiedliwości ,który się do niej chyba nie przyznaje nic nie dostanie.Czyż znów podwyżka będzie uzależniona od wydatków na klęski żywiołowe.A ile dostaną podwyżki sędziowie 1000 zł,2000 zł? a może więcej .
    No cóż jedno Ministerstwo Sprawiedliwości co roku sędziowie dostawali podwyżki nawet jak w buzetówce była kasa zamrożona skoro jedni ciągle dostają to innym trzeba zabrać budżet nie jest z gumy.

    Odpowiedz
  • kpina(2015-08-05 01:10) Zgłoś naruszenie 00

    Kpina i zenada jedna tusk obiecywal 300 zl i miala byc ta podwyzka od stycznia tego roku teraz proponuja az 4% woow normalnie chyba trzeba im klaskac bo dla zwyklego policjanta z stazem ok 5 lat to az ok 100 zl . A przez pare lat zadnej podwyzki nie bylo a ceny srednio co roku rosly na poziomie 4-5 procent. Policjant zarabia srednio ok 2300-2500 za co dzienne narazanie zycia,zlapania roznych chorob,mozliwoscia zarazenia nia najblizszych np hiv,zoltaczka typuB,C meczenia sie z ludzmi ktorych inni mijaja w odleglosci 10 metrow itp a w takich niemczech policjant na dzien dobry tez ma 2300 ale w euro.niech taki polityk jeden czy 2 ktory zarabia 30-60tys ubierze ten mundur i niech przez tydzien sluzy spoleczenstwu w jakims niebezpiecznym miescie czy dzielnicy .moze wtedy by docenili poswiecenie policji

    Odpowiedz
  • zły(2015-08-04 22:28) Zgłoś naruszenie 00

    A, te cepy na zdjęciu ile sobie dodadzą ???

    Odpowiedz
  • BIEDOTA(2015-08-04 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    wyjdźmy na ulicę, emeryci, renciści, budżetówka, bo już dłużej tego nie da sie wytrzymać, PRECZ Z KŁAMCAMI, PRECZ Z WAŁĘSĄ

    Odpowiedz
  • PO komunie woda lunie...............(2015-08-04 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    lud z gniewem wywali plewę narodu!!!

    Odpowiedz
  • niedżwiedzia przysłga dla służb,o których Tusk,(2015-08-04 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    zapomniał z PO+PSL-em.Teraz pazury ostrzą na szlifierce bez tarczy i myślą czy głupi wyborcy chwycą to a im starczy...Ha..Haaaaaaaaaaaa.Do lamusa,sięgnijcie dna takiego jakie zafundowaliście dla społeczeństwa polskiego!!!

    Odpowiedz
  • do @4(2015-08-04 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie da Ci ... Ojciec, nie da Ci ... Matka, tego co da CI ... BEATKA (Szydło)
    Należy sądzić, ze "Antek" nie będzie gorszy ... i też Ci COŚ da,
    jak Go prezes Kaczyński wypuści ... z "kozy"

    Odpowiedz
  • Mambolinski(2015-08-04 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    Oj! Coś się szykuje! Mundurówce smarują, stan wyjątkowy będzie, cy cuś?

    Odpowiedz
  • Nerver(2015-08-04 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem podoficerem Wojska Polskiego i wstyd mi za te POlszewickie elyty kupczące głosy żołnierzy za państwowe pieniądze...

    Odpowiedz
  • Były żołnierz(2015-08-04 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież to co jest to nie wojsko. 100 zielonych ludzików położy nasz kraj na łopatki.

    Odpowiedz