Aktywizacja młodych: Są chęci, brakuje pieniędzy

autor: Bożena Wiktorowska04.08.2015, 07:29; Aktualizacja: 04.08.2015, 08:22
pracownicy wiek

Zdaniem części ekspertów najlepszym sposobem byłoby wprowadzenie dla przedsiębiorców specjalnej ulgi, która by im rekompensowała koszty związane z przyuczeniem absolwenta szkoły czy uczelni do pracyźródło: ShutterStock

W 2016 r. rząd obiecał przeznaczyć dodatkowe 3 mld zł na walkę z bezrobociem wśród osób do 30. roku życia. Przygotowane przepisy są jednak krytykowane ekspertów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • jura(2015-08-04 11:20) Zgłoś naruszenie 00

  Skad w Po tyle radzieckiej wiary w moc sprawczą władzy.Pracodawcy dostaną 3mld zł w postaci darmowych pracowników a sami dędą musieli zaiwestować średnio z 10mld zł na stworzenie tych miejsc pracy.Czy mają na to chęć i biznesowe pomysły?Można oczywiście zwolnić 100tyś osób już pracują cych i nie trzeba będzie wydawać 10mld.Jeżeli tak ma być to lepiej żeby ta nowela się nie ukazała.

  Odpowiedz
 • JakubSlom(2015-08-05 14:57) Zgłoś naruszenie 00

  Do osób dorabiających jako freelancerzy. Czy wiecie, że nie musicie mieć założonej działalności, aby wystawiać faktury VAT? Pracuję na własny rachunek już od kilku lat, ale nie mam firmy, z którą wiązałyby się duże daniny w postaci składek ZUS. Wystawianie faktur bez działalności nie jest teraz żadnym problemem, od kiedy powstały serwisy typu www.useme.eu
  Zdecydowanie bardziej opłacalna jest taka forma pracy + dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, jeśli nie jesteś już studentem.

  Odpowiedz
 • Bywalec urzedów pracy(2015-08-18 21:42) Zgłoś naruszenie 00

  Po co tworzyć coraz to nowe formy aktywizacji i znowu bezsensownie zmieniać usatwy skoro te formy które są obecnie są atrakcyjne dla pracodawców :
  - młodzież do 30 r życia może być zatrudniona w ramach dofinansowania zatrudnienia osoby do 30 rż / umowę o prace podpisuje się na rok i przez rok pracodawca ma dopłatę do pensji ok.940 zł / tylko MP i PS musi zwiększyć pule Środków na ten cel urzędom pracy i młodzi znajda zatrudnienie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane