Najniebezpieczniejsze zapisy w umowie o pracę. Zobacz, na co zwrócić uwagę

01.08.2015, 07:00
umowa-rachunek

To, co powinno znaleźć się w umowie, dokładnie określa Kodeks pracy.źródło: ShutterStock

Telefon od przyszłego pracodawcy, który dzwoni, aby poinformować nas, że otrzymaliśmy wymarzoną posadę, może wzbudzić wiele radości. Jednak należy pamiętać, że od pełni szczęścia dzieli nas jeszcze jeden mały, ale bardzo ważny krok – podpisanie umowy. To z pozoru tylko formalność, jednak warto zachować przy tym szczególną czujność. Razem z ekspertem sprawdzamy, na jakie zapisy w dokumentach zwrócić uwagę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • krwiopijca pracodawca(2015-08-01 17:11) Zgłoś naruszenie 00

  Nieprawda jest, jakoby umowa na okres probny mogla byc zawarta tylko raz u danego pracodawcy. Umowa ta moze poprzedzac każda umowe docelową,np jeżeli zatrudniam kierowce, a chce go awansowac do stanowiska specjalisty biurowego moge zatrudnic drugi raz na okres probny. Rozumiem poglądy autora, ale czytelnikom należy sie jasny przekaz.

  Odpowiedz
 • natan(2015-08-05 13:09) Zgłoś naruszenie 00

  Ale co to znaczy kruczki prawne , to karygodne !!!. Umowa o pracę ma być skonstruowana jasno i wyraźnie zgodnie z prawem !!! Pracownik ma pracować a nie myśleć o tym czy pracodawca Go nie oszukuje !!! I wszystko w temacie ale nie za czasów PO !!!

  Odpowiedz
 • LSQ(2019-06-13 21:39) Zgłoś naruszenie 00

  z całym szacunkiem albo się profesjonalizujemy albo udajemy Januszy biznesu,.większość spraw powinno załatwiać się na mordę.. tak jest w Anglii .:) a jeśli nie to przed podjęciem pracy..lepiej by przyszły szef podesłał umowę na maila... wtedy możemy ustalić.. ja niczego nigdy nie podpisuje.. chyba że klauzury tych pseudo przepisów z UE bo to na prawdę szkodzi i pracownikom i pracodawcom.. dodatkowa robota.. i tyle puki co nie rozmawiajmy o takich kwestiach puki nie ma całkowicie wolnego rynku.. a państwo nie funkcjonuje tak jak powinno Pozdrawiam. xD

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane