statystyki

Nowelizacja kodeksu pracy bez kontrowersyjnych poprawek. Nie zmienią się przerwy na karmienie

autor: Łukasz Guza21.07.2015, 07:34; Aktualizacja: 21.07.2015, 08:04
Projekt nadal przewiduje m.in., że opiekun będzie mógł wykorzystać 16 tygodni urlopu rodzicielskiego nie bezpośrednio po macierzyńskim, ale później, do ukończenia przez dziecko 6. roku życia.

Projekt nadal przewiduje m.in., że opiekun będzie mógł wykorzystać 16 tygodni urlopu rodzicielskiego nie bezpośrednio po macierzyńskim, ale później, do ukończenia przez dziecko 6. roku życia.źródło: ShutterStock

Wszystko wskazuje, że na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Sejm uchwali nowelizację kodeksu pracy, która rozszerzy uprawnienia rodzicielskie zatrudnionych. Nie wszystkie zmiany zaproponowane w pierwotnej wersji projektu prezydenckiego wejdą jednak w życie. Po pracach w nadzwyczajnej komisji ds. kodyfikacji usunięto z niego rozwiązania, które budziły wątpliwości zgłaszane np. przez Biuro Legislacyjne Sejmu lub Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

– Pozostały tylko te propozycje, które nie wywołują kontrowersji. Zostało bowiem niewiele czasu na uchwalenie zmian jeszcze przed upływem obecnej kadencji. Z części rozwiązań zrezygnowała sama Kancelaria Prezydenta – tłumaczy Stanisław Szwed, poseł PiS, przewodniczący sejmowej podkomisji stałej ds. nowelizacji k.p. oraz k.p.a.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane