Matki muszą walczyć ze stereotypami na rynku pracy

23.05.2015, 07:30
Zdecydowana większość pracodawców (74%) ocenia pracujące matki na równi z pozostały mi pracownikami, a 15% uważa je nawet za pracowników lepszych

Zdecydowana większość pracodawców (74%) ocenia pracujące matki na równi z pozostały mi pracownikami, a 15% uważa je nawet za pracowników lepszychźródło: ShutterStock

Kobiety powracające na rynek pracy po urlopie macierzyńskim mają większe trudności ze znalezieniem pracy, niż pozostali kandydaci – tak twierdzi blisko 70% Polaków w najnowszym badaniu przeprowadzonym na zlecenie Work Service. Równocześnie 3/4 badanych jest zdania, że pracujące matki są równie dobrymi pracownikami, jak pozostali zatrudnieni. Co istotne, co raz częstsze korzystanie z urlopów tacierzyńskich, może pozytywnie wpłynąć na większe szanse powodzenia pracujących matek na rynku pracy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • gtfdsfghy(2015-05-24 11:14) Zgłoś naruszenie 00

  Dagobert- i gdyby istniało prawo chroniące ekonomiczny byt kobiety i dzieci, np. od dniu zawarcia ślubu połowa majątku, składek na emeryturę należy do niej, za to że sama nie zarabia, że pozbywa się możliwości samodzielnego utrzymania na rzecz prowadzenia domu męża. Ciekawe ilu mężczyzn poszłoby na takie rozwiązanie. Łatwiej oczekiwać, że to kobieta się ubezwłasnowolni majątkowo?

  Odpowiedz
 • dagobert(2015-05-23 13:35) Zgłoś naruszenie 00

  Cała praca rządu sprwadza się do naprawiania awarii, które sami tworzą. Gdyby ojciec zarabiał tyle, żeby utrzymać całą rodzinę, nie byłoby potrzeba tworzenai tych chorych przepisów ochronnych, na które temu ojcu (i nie tylko jemu) zabiera się ponad połowę pensji w podatkach.
  ps.
  Sprowadzajcie więcej Ukraińców, będzie łatwiej. Będą pracowali za psi grosz i zamiast generować popty w Polsce będą wywozić tą kasę za granicę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane