Wojskowe szkolenia pozostają na papierze

autor: Artur Radwan23.03.2015, 07:28; Aktualizacja: 23.03.2015, 08:12

MON w tym roku chce przećwiczyć około sześciu tys. ochotników, którzy wcześniej nie mieli nic wspólnego ze służbą. Chętnych nie brakuje, problemy są jednak z przepisami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • er9(2015-03-23 23:36) Zgłoś naruszenie 10

    Czyli następna reforma do kosza.Miała byc nowoczesna zawodowa armia.A teraz bronic nas będzie pospolite ruszenie 40,50 latków bo tylko oni mają za sobą zasadniczą służbę wojskową i jako pierwsi trafią na szkolenia poligonowe.Ciekawe co z równością wobec prawa ktoś kto odsłużył swoje półtora roku lub 9 miesięcy teraz znowu będzie musiał założyc mundur a cała masa ludzi bez przeszkolenia wojskowego może spac spokojnie.

    Odpowiedz
  • :)(2015-03-23 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    ...w razie wojny stawiam na powtórkę Zaleszczyków...taki klimat :)

    Odpowiedz
  • cx(2015-03-23 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    POlska nie ma na to pieniędzy. Poza tym w armii jak zwykle burdel, a Polsce takoż. Generalicja w mediach się wymądrza a wojnę zna z gier komputerowych.

    Odpowiedz
  • DD(2015-03-23 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Po tej wypowiedzi pan major długo nie popracuje,ale ma słuszną racje. Pan Generał niby wielki doradca ale nie wie co się w wojsku dzieje,albo wie tylko dba o interesy OFICERÓW WYŻSZYCH a reszta się nie liczy.

    Odpowiedz
  • A znasz redaktorku ?(2015-03-23 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Ch..j d..pa i kamieni kupa. To o całym tym kryminogennym grajdole, zwanym PO

    Odpowiedz
  • T1000(2015-03-23 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Bueheheheeh, żołnierzyki... ołowiane. Jak zwykle pokłócili się w akompaniamencie organizacyjnego chaosu. Jakie to polskie. Wywieście białą flagę zamiast się dalej kompromitować.

    Odpowiedz
  • Ojczyzny bronić trzeba(2015-03-23 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jak widać niewiele się zmieniło. Kiedyś, w czasach komuny, mówiło się, że tam gdzie kończy się logika zaczyna się wojsko. Dzisiaj w niepodległej Polsce powinno być inaczej, a jest podobnie albo i gorzej. Jeżeli w Wojsku Polskim za sprawy obronne odpowiadają byli oficerowie LWP, którzy w przeszłości składali przysięgę na wierność sojuszniczej armii radzieckiej i nierzadko charakteryzowali się niskim morale, brakami w wykształceniu i miernym poziomem inteligencji, to nigdy dobrze nie będzie.

    Odpowiedz
  • Benjamin(2015-03-25 00:32) Zgłoś naruszenie 00

    Sam bym poszedł na to szkolenie mając kategorię A. Dzwonię do WKU, bo przecież nie będę walił kilometrów. Pytam co z tym poborem na szkolenie Pani ekspedientki (nie mylić z ekspertem). Mówi - Pan zapomni, mamy tutaj dużo chętnych i czekają. Pytam - Ale nabory będą ogłoszone, nie? Będzie druga tura? - No nie wiem jak to Panu powiedzieć... Ciężko.

    Odpowiedz
  • cynik(2015-03-23 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    W sumie do panów generałów mam pretensie o to ,że wiedząc do czego tą całą reformę na rzecz zawodowej armii doprowadzą politycy przyklaskiwali im. Bojąc się oczywiście o swoją d...pę. Chcąc powołać kolejne pospolite ruszenie niech spojrzą na Ukrainę. Burdel w tamtejszym "wojsku" jest totalny.

    Odpowiedz