Mundurowi dostają 7 groszy za pracę ekstra

autor: Bożena Wiktorowska02.02.2015, 07:15; Aktualizacja: 02.02.2015, 07:59
policja

Zasady wynagradzania mundurowych, którzy zastępują chorych kolegów, reguluje ustawa z 24 stycznia 2014 r. o zmianie ustawy o policji (Dz.U. z 2014 r. poz. 502).źródło: ShutterStock

Ta kwota ma zrekompensować funkcjonariuszom wykonywanie dodatkowych obowiązków za kolegów, którzy przebywają na zwolnieniach lekarskich. Związkowcy są zbulwersowani.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • kierownik(2015-02-02 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Coś mi tu nie pasuje:
    Skoro 20% miesięcznej pensji 2 policjantów to 200 złotych, to 20% miesięcznej pensji jednego policjanta to 100 zł.
    Z tego wynika że miesięcznie jeden policjant zarabia 500 złotych.
    Trochę mało

    Odpowiedz
  • Pesymista(2015-02-03 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    Wydaje się , że podanie tego przykładu głupoty ustawodawców ma nas oswoić z powrotem do 100%
    wynagrodzenia za chorobowe dla POlicjantów . W sytuacji wrzenia społecznego , ma to sens , bo
    POlicja będzie rządzącym bardzo POtrzebna.

    Odpowiedz
  • el komendante(2015-02-03 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    Dziadostwo tyle w temacie. Wstyd teraz na całą Polskę. I jak ludzie maja postrzegać Policje... ?

    Odpowiedz
  • Zielony(2015-02-03 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    I tak to jest ... zabrać mundurowym by dalej pchać w g...ne kopalnie ( 14, deputaty i inne dodatki dla paniusi i kolesiów siedzących za biurkami bo jak górnik to górnik ) , teraz w rolników, zaraz znowu będą chcieli podwyżkę nauczyciele ( chyba jedyni w trakcie kryzysu dostawali co roku podwyżki) , a mundurowego tylko zwyzywać bo to przecież "nieroby" i "pasożyty", tylko później jest płacz ze nie narażają się bo za co i po co i tak po dupie dostają co chwilkę ... służby w niedziele i święta za free a cywil budżetowy dostaje za nocki , za prace w święta itp

    Odpowiedz
  • zielony(2015-02-03 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Pesymista - PiSdzielisz chłopie za rządów innych partii było o niebo lepiej bo nie zabierała PO tego co juz mieliśmy

    Odpowiedz
  • wtejgazeciekłamią(2015-02-03 23:07) Zgłoś naruszenie 00

    za 2 tygodnie potrącono mi 400 zł, a jestem na niskiej grupie!!! A 2 zawodników było przez miesiąc na zwolnieniu i potrącono im po 100 zł ??? Propaganda z "Trybuny Ludu" za komuny to szczyt uczciwości w porównaniu z tym co pisze się w tym ZAPRZEDANYM BANKIEROM SZMATŁAWCU.

    Odpowiedz
  • Marcin(2015-02-26 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jest to jedyny absurd jaki pojawia się w Policji.
    Pragnę zwrócić uwagę sprawą jaka pojawi się na topie w najbliższym czasie. Policjanci podlegający pod KWP w Poznaniu którzy zwrócili się raportem do przełożonego o skierowanie na komisję lekarską oczekują na ich odpowiedź. Z posiadanych informacji wynika, że liczba raportów na komisję lekarska wzrasta z każdym dniem a najstarsze z nich były nadane ponad trzy miesiące temu. Kadry informują policjantów, że KWP jest w opracowaniu nowego wzoru skierowania na komisję. Tylko z drugiej strony patrząc co to policjanta interesuje. I jeszcze jedna sprawa a raczej pytanie do 01. Panie Komendancie jest przepis w Kodeksie Postępowania Administracyjnego, który mówi, że należy odpowiedzieć na pismo w ciągu miesiąca to jak się maja do tego skierowane do Pana raporty ? Ocenie pozostawiając czytelnikom

    Odpowiedz
  • podwładny(2015-04-08 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do kolegi Pesymista - akurat ty i inni ZUS-owcy guzik macie z tych 80% za zwolnienia funkcjonariuszy bo i tak ani 1zł nie trafia do budżetu państwa, gdyż cała ta kwota jest rozdysponowywana na innych funkcjonariuszy, reasumując to kolejna durna kiełbasa wyborcza dla głupich mas, że mundurowym też zabrano ot i tyle. Po drugie, zapraszam do munduru wszystkich, którzy twierdzą, że jest tak słodko - do Staży Granicznej, Policji, PSP przyjmują kilka razy do roku więc każdy ma szansę wstąpić to tego "RAJU". Po trzecie ten artykuł jest prawdziwy, sam doświadczyłem jak mój kolega był cały okrągły miesiąc na zwolnieniu i miałem dostać niecałe 300 zł do wypłaty, a mój przełożony podzielił to na jakieś dwadzieścia osób bo nie mógł przeboleć, że dostanę taką "zawrotną kwotę" sam - dodam, że jest nas dwóch w komórce więc nie było wątpliwości kto za kogo wykonywał obowiązki służbowe. A po czwarte to te uszczuplenia uposażenia komendanci z kolegami naczelnikami dzielą między siebie ponieważ jak to wyżej opisano w artykule dysponowanie tymi pieniędzmi jest zupełnie uznaniowe i przełożeni wiedzą "NAJLEPIEJ" kto za chorych w tym czasie pracował. Pozdrawiam.

    Odpowiedz