Mundurowym zmniejszono chorobowe i przestali chorować. Największy spadek w BOR i policji

30.01.2015, 09:54; Aktualizacja: 30.01.2015, 09:55
policja

Policji odnotowano spadek o 21 proc.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych sprawdziło, jak zmieniła się absencja funkcjonariuszy służb mundurowych w ciągu pierwszego półrocza obowiązywania nowej ustawy, do analogicznego okresu w 2013 r. (czerwiec-listopad). Dane pokazują, że zdecydowanie spadła liczba funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach lekarskich.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • kolo(2020-01-19 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Polak jak zwykle kieruje się zawiścią. Taka zawistna małpa. Władza PO-PSL odebrała mu nawet część zasiłku pogrzebowego, ale najgorsi to mundurowi, bo śmią chorować po wyczerpującej służbie. Takiego by się narażał dla tej zawistnej gawiedzi.

    Odpowiedz
  • helikopter(2015-01-30 22:59) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdury piszecie ! Nie policjanci przestali chorować tylko chorzy przychodzą do pracy tak jak cywile ! Rozumiem że ma być byle jak byle było równo ! Jak w komunie ! A zazdrość nie jest dobrym sędzią w sprawie !

    Odpowiedz
  • kozi(2015-01-30 19:43) Zgłoś naruszenie 11

    No i znowu piszecie głupoty. Zobaczcie gdzie najwięcej chorowało mundurowych... Bor i Straż pożarna. A pismaki umarli się i piszą że na policja. Chory policjant i tak pójdziena l4 i ma gdzieś te wasze 20%. Tylko potem nie dzwońcię na policję ze biją bo może nie mieć kto przyjechać na interwencję. Pozdrawiam mundurowych. , uczciwie pracujących i uczciwie chorujących. I jeszcze jedno niech te pismaki w końcu na zdjęciach o mundurowych pokażą inne mundury a nie tylko Policja i Policja. Żenada.

    Odpowiedz
  • tylko asp. sztab MG(2015-01-30 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie, tak jak wszędzie znajdą się nieuczciwi, którzy nadużywają L4. Ale obecnie, funkcjonariusze, którzy odnieśli obrażenia podczas służby (np. interwencje), mają potrącane wypłaty o 20%, gdyż to na nich spoczywa obowiązek udowodnienia, że zachorowanie ma związek ze służbą. A to droga przez mękę. Nie zdziw się obywatelu, kiedy interweniujący policjant w Twojej sprawie, opóźni działanie, gdyż będzie starał się zminimalizować własne zagrożenie. Dotychczas rota przysięgi zobowiązywała policjanta do narażania własnego zdrowia i życia w służbie, za co państwo zobowiązało się wynagrodzić to poświęcenie. Rota nadal obowiązuje, a państwo wycofało się z gwarancji. Czas zmienić rotę przysięgi, albo jak w cywilu, zlikwidować ją zupełnie. Przecież dążymy do równości społecznej. Ja mówię konkretnie o ciężkich obrażeniach policjantów na skutek pobić, ran kłutych czy ciętych, złamań, wstrząśnięć mózgu. Pomijam grypki, przeziębienia, tu pełna zgoda, 80%. Mam prośbę do dziennikarzy. O ile chcecie rzetelnie komentować problem, to ustalcie i opiszcie, jak wygląda proces udowodnienia, że zachorowanie ma związek ze służbą...

    Odpowiedz
  • Rychu(2015-01-30 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    To nie tylko zasady naliczania uposażenia za okres choroby powodowały, że funkcjonariusze korzystali ze zwolnień lekarskich.
    Przecież te zwolnienia wystawiali im jacyś konkretni lekarze.

    Teraz po zmianie przepisów w tym zakresie część funkcjonariuszy kwalifikujących się do zwolnienia lekarskiego będzie przychodzić do służby infekując innych co w rezultacie generować będzie kolejne koszty.

    Odpowiedz
  • Marysia(2015-01-30 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jest jeszcze jeden cudowny sposób na poprawienie zdrowotności służb. Nie wliczanie okresu choroby do wysługi emerytalnej. Nie dość, że oszczedności, to i w praktyce dłuższa służba, szczególnie tych co "podupadają" na zdrowiu. U cywili to działa od dawna.

    Odpowiedz
  • robol(2015-01-30 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    u mnie jak nie chorujesz to płacą 500zł/miesiąc i wyleczyli wszystkich

    Odpowiedz
  • Jerry(2015-01-30 10:35) Zgłoś naruszenie 01

    Pracowałem jako cywil w Policji i słyszałem takie stwierdzenie: proszę ustawic grafik dyżurów taki jak ja chcę bo wiecie jutro L4 i mnie nie ma, to był standard, Policjant się obraził i L4, a kasę umieją liczyć stąd taka zmiana, już dawno powinni to zmienić jak i inne przepisy.

    Odpowiedz