statystyki

Nowe kryteria oceny urzędników: inna skala i przejrzyste zasady

autor: Artur Radwan30.01.2015, 07:25; Aktualizacja: 30.01.2015, 08:05
komputer-urzędnik

Zanim osoba rozpoczynająca pracę w służbie cywilnej otrzyma umowę na czas nieokreślony, będzie weryfikowana pod względem wykorzystywania wiedzy merytorycznej, doskonalenia zawodowego, organizacji pracy i orientacji na osiąganie rezultatów.źródło: ShutterStock

Oceny w administracji rządowej mają być przejrzyste i składać się z mniejszej liczby kryteriów, które nie będą się powielały. Zmieni się także ich skala.

Zanim osoba rozpoczynająca pracę w służbie cywilnej otrzyma umowę na czas nieokreślony, będzie weryfikowana pod względem wykorzystywania wiedzy merytorycznej, doskonalenia zawodowego, organizacji pracy i orientacji na osiąganie rezultatów. Musi się też wykazać komunikatywnością, współpracą z innymi oraz rzetelnością i terminowością. Takie m.in. zmiany przewiduje projekt rozporządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków i sposobu dokonywania pierwszej oceny w służbie cywilnej.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • T1000(2015-01-30 10:23) Zgłoś naruszenie 00

  I tak wszystko w praktyce zostanie po staremu.

  Odpowiedz
 • leon(2015-01-30 11:32) Zgłoś naruszenie 00

  W UM w Lubinie (koło Legnicy) szwagier będzie oceniał szwagierkę, a kumpel kumpelkę i tak jest wszędzie, gdzie w urzędach panuje nepotyzm do kwadratu.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-01-31 13:09) Zgłoś naruszenie 00

  Nowy rejwach - w okolicy urzędników , przy którym da się dodatkowo zarobić ... i pociotka urządzić ...
  Koniaczek ?

  Odpowiedz
 • skarbona(2015-01-30 14:33) Zgłoś naruszenie 00

  Może zamiast wydawania kolejnego rozporządzenia pani Premier pomyślałaby o odmrożeniu płac i jakiś konkretnych podwyżkach?
  Wymagania jak na kosmonautę, a płaca jak dla ciecia.

  Odpowiedz
 • pracownik urzędu wojewódzkiego(2015-12-09 13:13) Zgłoś naruszenie 00

  a co z "operatorami urządzeń elektronicznych czy też obsługi danych" zatrudnionymi w urzędach wojewódzkich? Czy ustawa będzie zmieniona także w ich zakresie. Jak rozpoczynałam pracę w Zakładzie Obsługi przy Urzędzie Wojewódzkim na stanowisku referent, potem nastąpiła reorganizacja i Zakład Obsługi został wcielony w Urząd Wojewódzki zostaliśmy wraz z grupą innych pracowników zdegradowani, po prostu nam odebrano stanowiska jakie zajmowaliśmy dotychczas (niektórzy pracowali po 20 lat na stanowisku starszy inspektor i stracili stanowiska) , nie byliśmy zwolnieni, tylko wcieleni. Oby nowa ustawa rozwiązała problem z operatorami zatrudnionymi w urzędach. Odnośnie wynagrodzenia chcę przypomnieć przez 8 lat 0 podwyżki, z płaca brutto to 2000 zł. Zastanawiam sie po co było się uczyć i zdobywać wyższe wykształcenie, przecież i tak zarabiamy najniższa krajową i na dodatek nas degradują , po prostu samowolka. Liczę, że obecny rząd zrobi porządek a administracji rządowej w urzędach wojewódzkich -pracownik urzędu wojewódzkiego.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane