Pięć miliardów złotych na trzynastki dla urzędników. Dostają je nawet ci z naganą

autor: Artur Radwan31.12.2014, 07:00; Aktualizacja: 31.12.2014, 07:51
grupa osób, urzednicy, biznesmeni

Dodatkowe wynagrodzenia roczne rosną w lawinowym tempieźródło: ShutterStock

Dodatkowe wynagrodzenia roczne rosną w lawinowym tempie – alarmują szefowie urzędów. Rząd jednak nie chce ich likwidacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (61)

  • Emeryt(2014-12-31 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Uwaga można powiedzieć, że zaczął się Nowy Rok!
    Dzisiaj artukuł o gigantycznych zarobkach urzędników.
    Wkrótce dyzurny i poczytny temat dla społeczeństwa to o straży miejskiej i łupieniu przez nich fotoradarami niewinnych kierowców, a czychajacych na nich w śmietnikach rowach i krzkach, dodam jeszcze o ich nieróbstwie i znecaniu się nas strauszkami handlujacymi pietruszką.
    Potem czas na nauczycieli i ich przywieljach - Karta Nauczyciela, później jak zwykle mundurowi, górnicy i tak dookła Wojtek.

    Pozdrawiam w Nowym Roku uprzewilejowany emeryt mundurowy z ogromna emerytura, która doatęm po 15 latach za nic nierobienie.

    Odpowiedz
  • Kapo(2014-12-31 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    Witam wszystkich zadowolonych orza niezdowolonych, pracowałem z małżonką w resorcie t/z siłowym emeryturkę mamy ze trzy razy większą jak średnia krajowa a może więcej słowem powodzi nam się bardzo dobrze i proszę Was Polacy pracujący, jeszcze i niepracujący ktrórym się nie chce pracować nie narzekać bo mogą przyjść gorsze czasy, życzę zdrowia wszystkim oraz szczęśliwego nowego roku.

    Odpowiedz
  • cd(2014-12-31 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Utrzymywanie tego karygodnego sytemu wynagradzania jest wynaturzeniem na szkodę Państwa Polskiego i Polaków - wypłata 13, 14 pensji i dziwnych premii bulwersuje Społeczeństwo i jest oznaką degeneracji Administracji Państwa. Te wszystkie 13, 14, premie należy włączyć do wynagrodzenia zasadniczego i zaprzestać ich stosowania i to w trybie natychmiastowym.

    Odpowiedz
  • gosc(2014-12-31 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    urzędnicy ciągle narzekają, że mało zarabiają;
    niech przejdą do prywatnego biznesu (nie mówię o spółkach skarbu państwa!!) - to zobaczą jak się pracuje
    nie ma : 13-tek, nagród, dodatków funkcyjnych, dodatku za wysługę lat, dopłat do wczasów ...
    nie ma przerw na telefon do rodziny i znajomych, śniadania nie je się przy biurkach i petentach

    Odpowiedz
  • były urzędnik(2014-12-31 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    24: gosc z IP: 87.105.212.* (2014-12-31 13:06) - przeszedłem do biznesu z administracji rządowej, i wiem, że żyję. Nie chcę 13-tek, nagród, dodatków funkcyjnych, dodatku za wysługę lat, dopłat do wczasów, to są wszystko ochłapy, nie ma czego zazdrościć. Teraz mam dochody kilka razy wyższe, niż gdy pracowałem na etacie.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-12-31 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    Za 25 lat służby dla mafii i agentury , że o wyborczych szwindlach nie wspomnę - należy się jak psu micha.

    Odpowiedz
  • przedsiębiorca(2014-12-31 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    problemem jest, że u nas prowadzi się politykę najniższej ceny. Przy takiej presji, która już ogarnęła wiele branż, na zbyt wiele stanowisk trafiają ludzie o zbyt słabych i wąskich kwalifikacjach. Kiedy w łańcuchu jest zbyt dużo słabych ogniw to później mamy takie skutki, jak wypadek lotniczy pod Smoleńskiem, gdzie ktoś komuś czegoś nie przekazał, ktoś miał zbyt mało treningu aby procedury miał zakodowane w podświadomości i odruchowo je wykonywał itd. Tak jest u nas w każdej branży, bo u nas nie pielęgnuje się kultury jakości tylko kulturę bylejakości, bo tego wymaga presja najniższej ceny, więc trzeba szybko, tanio, za jeszcze niższą cenę, więc nie ma czasu na zdobywania doświadczenia zawodowego. Dobra organizacja pracy kosztuje czasu, wymaga dobrze zorganizowanego przepływu informacji i dobrze zorganizowanego zarządzania wiedzą. Przy takiej polityce najniższej ceny, taniej wychodzi zatrudnienie większej liczby osób o słabszym doświadczeniu zawodowym za najniższą krajową, a że przy tym powstaną pomyłki czy też wyniknie katastrofa przy której zginą ludzie i zostanie zniszczone mienie na wiele milinów złotych, czy też ludzie zostaną bez dachu nad głową lub też ludzie nie będą mogli uzyskać pomocy lekarskiej to co tam, najwyżej kogoś się zwolni. Z ust rządzących płynie ta sama melodia, że jest świetnie i wszystko się uda a na końcu jest to samo, jak w PRL-u.

    Odpowiedz
  • sdsd(2014-12-31 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Radwan niedawno jeszcze pracował w Rządowym Centrum Legislacji i miał "13".

    Odpowiedz
  • qwerty(2014-12-31 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do 13 ciekawskiego. Nie wiem, ile zarabiają, ale wiem, ze płacą PIT tylko od połowy przychodów, jako TWÓRCY. I do niedawna mieli wcześniejsze emerytury

    Odpowiedz
  • Niewolnik(2014-12-31 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Oni napewno pujda zaglosowac na PO-PSL --oraz dopilnuja kolejnego falszerstwa a ile tu napluja na reszte --zatyranych za 1100zl w obozach pracy w kraju i UE. ,,,bezrobotnych, odbierajacych sobie zycie i zamarzajacych..A ile wyzwa od kartofli, kurdupli,,itp.

    Odpowiedz
  • Dziadek(2014-12-31 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    Wazne ze oni nie kradna! ! tylko biora..! ! ! Tylko PO i PSL a do pomocy SLD ..!!

    Odpowiedz
  • T1000(2014-12-31 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jako doświadczony prawnik z biegłą znajomością trzech języków obcych zarabiam w administracji rządowej tyle co kierowca autobusu miejskiego albo dozorca w metrze. Tyle samo od 7 lat, przy wymogach stałego dokształcania się (za własne pieniądze oczywiście).

    Odpowiedz
  • zgroza(2014-12-31 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    qwerty masz racje, od 7 lat nie mam ani grosza podwyżki, po 35 latach pracy mam 1380 zł netto i to według was kokosy, przecież mnie na nic nie stać, na żaden urlop itp. to jest tylko wegetacja, do tego jak dostanę trzynastkę ok. 1200 zł to luksus od cholery, przestańcie wypisywać głupoty jak to administracja ma się dobrze, bo to nieprawda, pracuję w jednym z powiatowych sanepidów, owszem wojewódzka stacja, która dba o siebie ma się dobrze, ale nie powiatowe stacje, co oni z nami wyczyniają,

    Odpowiedz
  • pracujaca biedota(2014-12-31 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    z niewolnika nie ma pracownika, a niestety pracownicy administracji państwowej ci na dole są niewolnikami opłacanymi jałmużną, no bo trudno powiedzieć, że jak zarabiają najniższą krajową to są dobrze opłacani, owszem góra ma się dobrze, ale to kosztem tych na dole

    Odpowiedz
  • przymierająca glodem(2014-12-31 16:57) Zgłoś naruszenie 00

    przecież ci pracownicy mają też rodziny, czy ich dzieci nie mają prawa godnie żyć dlatego, że rząd rozpieprza pieniądze garnąc dla siebie a ich rodzice za to mają zamrożone wynagrodzenie, a może tych pracowników razem z ich dziećmi zamknąć w gettach o misce brukwi tak jak ktoś tu już napisał, szkoda, że bombiarza złapali

    Odpowiedz
  • aga(2014-12-31 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    1800 zł po 25 latach pracy w Urzędzie Wojewódzkim to rzeczywiście szaleństwo, nie wiadomo co robić z kasą.Zaczynając pracę była to średnia krajowa, im dłuższy staż, większa wiedza i doświadczenie, tym niższe zarobki.Taki raj mają urzędnicy w naszym kochanym kraju.I tylko ciągła nienawiść podsycana przez media.

    Odpowiedz
  • były urzędnik(2014-12-31 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Pracowałem przez krótki czas w urzędzie (RDOŚ) na stanowisku inspektora. Zarabiałem 1574 zł netto nie licząc trzynastki. Niedawno znalazłem inną pracę - dużo ciekawsza, przyjemniejsza, mniej stresująca i do tego zarabiam o ponad 1000 zł więcej i to na początek. Dziękuję bardzo za trzynastki, głodową pensję i wieczną nerwówkę czy zdążę załatwić sprawę w terminie, bo miałem ich tyle (jak każdy w tym urzędzie), że czasem po 2-3 na dzień wychodziło. I nie były to proste sprawy (dotyczyły ocen oddziaływania na środowisko).

    Odpowiedz
  • sąd(2014-12-31 19:17) Zgłoś naruszenie 00

    Od 7 lat nie ma podwyżek, nie ma nawet ujęć więc proszę nie pisać bzdur.

    Odpowiedz
  • Misiek(2015-01-01 02:18) Zgłoś naruszenie 00

    Niesamowite

    Odpowiedz